Madagaskar w Łodzi!

"Madagaskar – musicalowa przygoda" - reż. Jakub Szydłowski - Teatr Muzyczny w Łodzi

Roztańczony musical dla dzieci i nie tylko, prosto z tropikalnego królestwa króla Juliana, już wkrótce będziemy mogli obejrzeć na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi w reżyserii Jakuba Szydłowskiego.

Afrykańska przygoda rodem z tropików opowiada historię czterech zwierząt z nowojorskiego zoo – lwa Alexa, hipopotamicy Glorii, żyrafy Melmana, poszukujących zbiegłego przyjaciela – zebrę Marty'ego. W splocie niespodziewanych wydarzeń przyjaciele trafiają na pokład statku, który... nieoczekiwanie skieruje ich na niezwykłą wyspę Madagaskaru.

Światowa premiera „Madagaskaru – musicalowa przygoda" odbyła się w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku, oparta na świetnej produkcji filmowej studia DreamWorks, znanej m.in. z takich filmów jak „Shrek" czy „Rybki z ferajny". Autorami muzyki i tekstów piosenek są George Noriega i Joel Someillan (autorzy m.in. przebojów Shakiry i Rickiego Martina), a libretta Kevin Del Aguila.

Premierę łódzkiego „Madagaskaru" zaplanowano na 6 października 2018 roku w reżyserii Jakuba Szydłowskiego, który z sukcesami realizuje się jako aktor wokalista oraz reżyser. Współpracował m.in. z Teatrem Muzycznym Capitol, Teatrem Komedia czy Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku. Od 2002 roku związany jest na stałe z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie nie tylko występuje na scenie ale również wyreżyserował takie przedstawienia jak „Adonis ma gościa", „Księga dżungli" czy „Proces – spektakl muzyczny".

Dla Teatru Muzycznego w Łodzi Jakub Szydłowski reżyserował spektakl „Cyrano", który w sezonie 2015/2016 otrzymał Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii za najlepszy spektakl.

www.teatr-muzyczny.lodz.pl

Krzysztof Karbowiak
Materiał Teatru
20 sierpnia 2018

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia