Magdalena Nowacka

sopran

Urodzona w Poznaniu. Edukację muzyczną rozpoczęła już w dzieciństwie ucząc się gry na flecie poprzecznym. Później, będąc uczennicą średniej szkoły muzycznej, równolegle rozwijała umiejętności wokalne wieńcząc oba kierunki dyplomem.

Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie śpiewu Krystyny Pakulskiej. Jej bardzo udana rola tytułowa w studenckim przedstawieniu Siostry Angeliki Giacomo Pucciniego zaowocowała propozycją pracy w Teatrze Wielkim w Poznaniu poza rygorem wstępnych przesłuchań.

Debiutowała w 2001 roku partią Leonory w Trubadurze Giuseppe Verdiego. Do dnia dzisiejszego pozostaje solistką poznańskiej opery powiększając swój repertuar przede wszystkim o pierwszoplanowe role sopranowe z repertuaru Verdiowskiego - Elwira w Ernanim, Desdemona w Otellu, Elżbieta w Don Carlosie.

W 2002 zadebiutowała w bardzo wymagającej roli tytułowej opery Vincenzo Belliniego Norma. W swoim repertuarze posiada również dzieła Piotra Czajkowskiego, Feliksa Nowowiejskiego i Ludwiga van Beethovena.

Na swoim koncie posiada udział w licznych tournee poznańskiego Teatru Wielkiego w kraju i za granicą oraz wyjazdy indywidualne, np. występ we wrocławskiej Hali Ludowej w Trubadurze Verdiego (Leonora) czy też udział we włoskim Festivale Nazionale w Citta di Castello.

(-)
Materiały OiFP
3 stycznia 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...