Magia gliwickich Ruin

m. in. "Kot w butach" - reż. Michał Rosiński - Gliwicki Teatr Muzyczny

W niedzielę, 15 czerwca o godz. 18.00 Telewizja Katowice ponownie wyemituje reportaż Grażyny Ogrodowskiej "Magia gliwickich Ruin". Kilka dni później, 19 czerwca spektakl "Kot w butach" będzie miał swoją telewizyjną premierę - emisja na antenie TVP Katowice i w tym samym czasie "na żywo" w internecie za pośrednictwem TVP.

Polskie i zagraniczne teatry zawsze chętnie przyjmują zaproszenia na Gliwickie Spotkania Teatralne, również ze względu na miejsce, w którym mogą wystąpić. Szczególnym uznaniem artystów cieszy się unikatowa przestrzeń Ruin Teatru Victoria w Gliwicach, czyli jednej z trzech scen Gliwickiego Teatru Muzycznego. W reportażu, oprócz relacji z 25. Gliwickich Spotkań Teatralnych, znajdą się fragmenty świetnych spektakli wyprodukowanych przez Gliwicki Teatr Muzyczny, m.in. nagrodzonej Złotą Maską jako Wydarzenie Roku opery "Carmen" w reż. Pawła Szkotaka z Małgorzatą Walewską, widowiska baletowego "Carmen" Roberta Balogha oraz widowiska muzycznego "Wampiry i upiory" w reż. Pawła Gabary.

O gliwickich Ruinach Teatru Victoria opowiadano także w popularnym programie TVP 1 "Nie ma jak Polska" - w odcinku poświęconym miastu Gliwice.

Natomiast kilka dni później, 19 czerwca - w Boże Ciało o godz. 19.25 spektakl GTM dla dzieci "Kot w butach" będzie miał swoją telewizyjną premierę - emisja na antenie TVP Katowice i w tym samym czasie "na żywo" w internecie za pośrednictwem TVP Stream w paśmie niekodowanym (www.tvpstream.tvp.pl). Przypomnijmy, że w marcu tego roku spektakl był transmitowany do szkół w całej Polsce w ramach projektu TVP iTeatr - "Internetowego Teatru TVP dla szkół" (www.iteatr.tvp.pl). Transmisję gliwickiego przedstawienia obejrzało prawie 33 tysiące uczniów w 562 szkołach w Polsce. Niniejszym został pobity rekord oglądalności, wynoszącej średnio 10 tysięcy osób.

Zapraszamy!

(-)
Materiał Teatru
12 czerwca 2014
Teatry
TVP Katowice

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia