Magia Paryża

"Les Miserables" - reż. Wojciech Kępczyński - Teatr Roma w Warszawie

"Les Miserables" - musical, który był już grany w ponad czterdziestu krajach, a teraz gości na deskach warszawskiego teatru Roma, oparty jest na słynnej powieści Wiktora Hugo "Nędznicy"

Jean Valjean jako młody człowiek popełnia nikczemny czyn, za co zostaje surowo ukarany. Po odbyciu kary nadal doświadcza odtrącenia, wyobcowania, krzywd. W tej dramatycznej sytuacji pomaga mu sługa Boży. Dobroć, jakiej doświadcza, odmienia serce Valjeana.

Ale nawet bez znajomości powieści nie zgubimy żadnego wątku niezwykłego musicalu. Gra Damiana Aleksandra (Jean Valjean; w tej roli występuje także Janusz Kruciński), który wcześniej oczarowywał publiczność w "Upiorze w Operze", a także pozostałych aktorów, m.in. charyzmatycznego Łukasza Zagrobelnego (Enjolras), sprawia, że w momencie, gdy gasną światła zaczynamy czuć atmosferę magicznego, tętniącego życiem, gwarnego Paryża. Sztukę polecam zwłaszcza tym, którzy rzadko do teatrów zaglądają, ponieważ "Les Miserables" potrafi rozkochać w sobie najbardziej opieszałego widza.

Anna Chodyka
Tygodnik Solidarność
21 maja 2011

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia