Maja Kleczewska z Laurem Konrada

Werdykt XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje" 2015 w Katowicach

W niedzielę 15 listopada 2015 roku zakończył się w Katowicach XVII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje". Uroczysty finał miał miejsce w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, gdzie zaprezentowana została opera „Czarodziejska góra" w reżyserii Andrzeja Chyry, z muzyką Pawła Mykietyna i w adaptacji Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk – koprodukcja Malta Festival Poznań, Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Krakowskiego Biura Festiwalowego i Programu II Polskiego Radia.

Wyniki XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje" 2015:

Laur Konrada: Maja Kleczewska za spektakl „Dybuk" z Teatru Żydowskiego w Warszawie.

Mieszki o wartości 10 000 złotych przyznawane przez jury:

od Ewy Błaszczyk dla Pawła Miśkiewicza za spektakl „Kto wyciągnie kartę wisielca, kto błazna?" (Teatr im. Słowackiego w Krakowie)
od Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk dla Mai Kleczewskiej za spektakl „Dybuk" (Teatr Żydowski w Warszawie)
od Remigiusza Brzyka dla Mai Kleczewskiej za spektakl „Dybuk" (Teatr Żydowski w Warszawie)
od Jana Kantego Pawluśkiewicza dla Mai Kleczewskiej za spektakl „Dybuk" (Teatr Żydowski w Warszawie)
od Michaela Ockwella dla Pawła Miśkiewicza za spektakl „Kto wyciągnie kartę wisielca, kto błazna?" (Teatr im. Słowackiego w Krakowie).

Nagroda publiczności o wartości 10 000 złotych (ufundowana przez Marszałka Województwa Śląskiego, Wojciecha Saługę): Ewelina Marciniak „Portret damy" (Teatr Wybrzeże w Gdańsku).

Nagroda Dziennikarzy (grafika autorstwa Marcina Maciejowskiego): Ewelina Marciniak „Portret damy" (Teatr Wybrzeże w Gdańsku).

Nagroda Dziennika Teatralnego dla Jerzego Treli, Najlepszego Aktora XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje" za przenikliwe, dojmujące i powściągliwe pokazanie tragicznych konsekwencji błędu władcy i ojca w roli Leara w spektaklu „Kto wyciągnie kartę wisielca, kto błazna?" w reżyserii Pawła Miśkiewicza w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie (drzeworyt sztorcowy z XIX wieku - "Lear i Błazen").

Mały Pierścień Konrada oraz nagroda finansowa w wysokości 1 500 złotych dla spektaklu „Soup City. Ostatnia sprawa Charliego Brokuła" grupy Klica Production. To nagroda dla zwycięzcy konkursu „Teatr Dzielnicowy" organizowanego przez Iqubator Teatralny w ramach projektu Reaktor Katowice, towarzyszącego XVII Ogólnopolskiemu Festiwalowi Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje".

(-)
Materiał organizatora
16 listopada 2015
Portrety
Maja Kleczewska

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...