Maja Kleczewska z Laurem Konrada

Werdykt XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje" 2015 w Katowicach

W niedzielę 15 listopada 2015 roku zakończył się w Katowicach XVII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje". Uroczysty finał miał miejsce w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, gdzie zaprezentowana została opera „Czarodziejska góra" w reżyserii Andrzeja Chyry, z muzyką Pawła Mykietyna i w adaptacji Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk – koprodukcja Malta Festival Poznań, Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Krakowskiego Biura Festiwalowego i Programu II Polskiego Radia.

Wyniki XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje" 2015:

Laur Konrada: Maja Kleczewska za spektakl „Dybuk" z Teatru Żydowskiego w Warszawie.

Mieszki o wartości 10 000 złotych przyznawane przez jury:

od Ewy Błaszczyk dla Pawła Miśkiewicza za spektakl „Kto wyciągnie kartę wisielca, kto błazna?" (Teatr im. Słowackiego w Krakowie)
od Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk dla Mai Kleczewskiej za spektakl „Dybuk" (Teatr Żydowski w Warszawie)
od Remigiusza Brzyka dla Mai Kleczewskiej za spektakl „Dybuk" (Teatr Żydowski w Warszawie)
od Jana Kantego Pawluśkiewicza dla Mai Kleczewskiej za spektakl „Dybuk" (Teatr Żydowski w Warszawie)
od Michaela Ockwella dla Pawła Miśkiewicza za spektakl „Kto wyciągnie kartę wisielca, kto błazna?" (Teatr im. Słowackiego w Krakowie).

Nagroda publiczności o wartości 10 000 złotych (ufundowana przez Marszałka Województwa Śląskiego, Wojciecha Saługę): Ewelina Marciniak „Portret damy" (Teatr Wybrzeże w Gdańsku).

Nagroda Dziennikarzy (grafika autorstwa Marcina Maciejowskiego): Ewelina Marciniak „Portret damy" (Teatr Wybrzeże w Gdańsku).

Nagroda Dziennika Teatralnego dla Jerzego Treli, Najlepszego Aktora XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje" za przenikliwe, dojmujące i powściągliwe pokazanie tragicznych konsekwencji błędu władcy i ojca w roli Leara w spektaklu „Kto wyciągnie kartę wisielca, kto błazna?" w reżyserii Pawła Miśkiewicza w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie (drzeworyt sztorcowy z XIX wieku - "Lear i Błazen").

Mały Pierścień Konrada oraz nagroda finansowa w wysokości 1 500 złotych dla spektaklu „Soup City. Ostatnia sprawa Charliego Brokuła" grupy Klica Production. To nagroda dla zwycięzcy konkursu „Teatr Dzielnicowy" organizowanego przez Iqubator Teatralny w ramach projektu Reaktor Katowice, towarzyszącego XVII Ogólnopolskiemu Festiwalowi Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje".

(-)
Materiał organizatora
16 listopada 2015
Portrety
Maja Kleczewska

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...