Mała Literacka: Agnieszka Wójcińska

Teatr Nowy w Łodzi

Rok 2015 w Małej Literackiej zakończyliśmy spotkaniem z polskimi reporterami: Hanną Krall, Mariuszem Szczygłem i Wojciechem Tochmanem. W Nowy Rok wchodzimy również reportersko. 17 stycznia odwiedzi nas Agnieszka Wójcińska – autorka dwunastu rozmów z wybitnymi reporterami świata, m.in. laureatką literackiej nagrody Nobla 2015 Swietłaną Aleksijewicz. Perspektywa mrówki to już drugi – po Reporterach bez fikcji – tom wywiadów autorstwa Wójcińskiej (Wydawnictwo Czarne). Spotkanie poprowadzi Agnieszka Cytacka.

Zbiór dwunastu rozmów z wybitnymi reporterami z całego świata to inspirująca podróż przez labirynt reporterskiej pracy. Agnieszka Wójcińska nie boi się zadawać pytań, często trudnych i nieoczywistych, a odpowiedzi bohaterów książki pozwalają zagłębić się w tajniki zawodu oraz spojrzeć na reportaże z innej, bardziej intymnej perspektywy. Agnieszka Wójcińska rozmawia z: Swietłaną Aleksijewicz, Markiem Dannerem, Jeanem Hatzfeldem, Chloe Hooper, Kjetilem Stensvikiem Østli, Martinem Pollackiem, Yoani Sánchez, Drauzio Varellą, Edem Vulliamy, Günterem Wallraffem, Liao Yiwu i Maciejem Zarembą Bielawskim.

Agnieszka Wójcińska (ur. 1976) – z wykształcenia psycholożka. Ukończyła podyplomowe studia dziennikarskie na UW i Polską Szkołę Reportażu. Publikuje m.in. w „Polityce", „Przekroju", „Gazecie Wyborczej", „Zwierciadle" i „Midraszu". Jest autorką zbioru rozmów z polskimi reporterami Reporterzy bez fikcji oraz redaktorką antologii Mur. 12 kawałków o Berlinie. Mieszka w Warszawie.

17 stycznia 2016 / niedziela / godz. 16.00 / Mała Sala / Zachodnia 93 / wstęp wolny /

(-)
Materiał Teatru
12 stycznia 2016

Książka tygodnia

Trailer tygodnia