Małe Warszawskie Spotkania Teatralne w Żydowskim

XXXII Warszawskie Spotkania Teatralne

W ramach Warszawskich Spotkań Teatralnych w dniach 26-29 marca w Teatrze Żydowskim odbędą się pokazy spektakli, adresowanych do dzieci - "Mikrokosmos" i "Zwierzątka małe zwierzenia".

Jak co roku, tak i tym razem, pod koniec marca rozpoczynają się Warszawskie Spotkania Teatralne, organizowane przez Instytut Teatralny w Warszawie. WST to festiwal o długoletniej i bogatej tradycji. Tegoroczna, 32. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 24 marca - 3 kwietnia 2012 roku. Z tej okazji do stolicy zjeżdżają teatry z całego kraju, by zaprezentować swój repertuar szerszej publiczności. Częścią ubiegłorocznej edycji festiwalu były "Małe Warszawskie Spotkania Teatralne", skierowane do najmłodszych widzów. Małym Warszawskim Spotkaniom Teatralnym towarzyszą warsztaty dla dzieci i rodziców. MWST honorowym patronatem ponownie objęła Henryka Krzywonos-Strycharska.

"Mikrokosmos"

Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego

na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena "Calineczka"

26.03. godz.18.00; 27.03. godz. 9.00 i 12.00

czas trwania: 1 godzina 10 minut

spektakl dla dzieci od 6 lat

Opowieść inspirowana historią Calineczki polemizuje z wizją Andersena, który w tytułowej postaci widział bezbronne i niewinne dziecko, pozbawione charakteru i możliwości decydowania o własnym losie. W wersji Konrada Dworakowskiego bohaterka jest silną i wyrazistą osobowością, a wędrówka staje się dla niej okazją do odnalezienia tożsamości. Korzystając ze środków teatru pantomimy, reżyser oddaje na scenie magię świata przyrody, do którego wkracza dziewczynka.

Zapraszamy również na warsztaty w Teatrze Żydowskim:

26 III

godz.16.00 - 17.00 - warsztat do spektaklu "Mikrokosmos"

27 III

godz. 10.30 - 11.30, godz.13.30 - 14.30 - warsztat do spektaklu "Mikrokosmos"

"Zwierzątka małe zwierzenia", reż. Paweł Passini

NeTTheatre i Stowarzyszenie Artystów "Bliski Wschód", Lublin

spektakl inspirowany bajkami Siergieja Kozłowa

28.03. godz. 18.00; 29.03. godz. 9.00

28.03. godz. 12.00 (w jęz angielskim)

czas trwania: 1 godzina 30 minut

spektakl dla dzieci od 5 lat

Bohaterami wykorzystanych w spektaklu bajek Siergieja Kozłowa są mieszkańcy lasu: Jeżyk, Niedźwiedź, Wiewiórka, Zając i wiele innych. Zwierzęta nieustannie podróżują, zarówno na jawie, jak i w wyobraźni. Zmagają się ze swoimi słabościami, walczą z samotnością i - mimo dzielących je różnic - zawsze próbują się jakoś porozumieć. Dążąc do spełnienia marzeń, przeżywają czasem niezwykłe, a czasem zupełnie zwyczajne przygody. Surrealistyczny chwilami klimat spektaklu współtworzą animacje i muzyka wykonywana na żywo.

Zapraszamy również na warsztaty w Teatrze Żydowskim:

27 III

godz.15.00 - 16.45, godz. 17.00 - 18.45 - warsztat "Witamy w lesie!" do spektaklu "Zwierzątka małe zwierzenia" z Lublina

28 III

godz. 15.00 - warsztat "Witamy w lesie!" do spektaklu "Zwierzątka małe zwierzenia" z Lublina

29 III

godz.12.00 - 13.00 - warsztat "Witamy w lesie!" do spektaklu "Zwierzątka małe zwierzenia" z Lublina

Bilety grupowe na małe Warszawskie Spotkania Teatralne - przy zakupie min. 15 biletów na jeden spektakl - wszystkie bilety w cenie: 25 zł (I strefa),

20 zł (II strefa). Opiekun minimum 15-osobowej grupy otrzymuje bilet w cenie 1 zł. Bilety grupowe do kupienia tylko w kasie Instytutu Teatralnego.

Wejściówki na małe Warszawskie Spotkania Teatralne w cenie 25 zł, do nabycia, w miarę wolnych miejsc, na 30 min. przed spektaklem.

Sprzedaż biletów na 32. WST odbywać się będzie poprzez następujące kanały sprzedaży:

kasy Instytutu Teatralnego

sprzedaż internetowa poprzez stronę www.warszawskie.org oraz www.ebilet.pl , a także w punktach sprzedaży e-Bilet ( szczegółowy wykaz punktów na stronie www.eBilet.pl/punkty)

bileterie EMPIK

(-)
Materiały Teatru
21 marca 2012

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Dzień Dziecka w Baju P...
Zbigniew Lisowski
Wycieczka po Teatrze Baj Pomorski w T...