Marszałek M. Struk dotrzymuje obietnic

Pomorska Rada Kultury - marszałek Mieczysław Struk

Na majowym spotkaniu Pomorskiej Rady Kultury marszałek Mieczysław Struk złożył obietnice. Czas pokazał, że nie były to obietnice bez pokrycia.

30 czerwca Zarząd Województwa Pomorskiego podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia II naboru wniosków w konkursie o przyznanie stypendiów dla twórców kultury z budżetu Województwa Pomorskiego w roku 2020. Pula na te środki to 200 tys. zł, w ramach jednego stypendium można uzyskać do 5 000 zł brutto. Wnioski w tym bardzo przyjaznym konkursie można składać jeszcze do 15 lipca, szczegóły tutaj.

Oprócz konkretnej, finansowej decyzji, marszałek wykonał jeszcze cenny gest w kierunku ludzi kultury pozainstytucjonalnej. To apel do pomorskich samorządowców.

Komentarz Redakcji

To bardzo konkretne działania, a nie tylko werbalne deklaracje, jakie wielu polityków składa chętnie, bez zająknięcia i bez... realizacji. Dostrzeżenie grupy zawodowej, która nie jest zauważana przez większość polityków i samorządowców (na Pomorzu wyjątkiem są gminy trójmiejskie), jest gestem szlachetnym. Mamy nadzieję, że sygnał z Centrali zostanie odebrany w całym województwie.

Piotr Wyszomirski
Gazeta Świętojańska online
14 lipca 2020

Książka tygodnia

Cicho, cichutko
Wydawnictwo Literackie
Ignacy Karpowicz

Trailer tygodnia

Pożegnania
Jerzy Has
Lucjan Kaszycki - wybitny kompozytor ...