Marszałek M. Struk dotrzymuje obietnic

Pomorska Rada Kultury - marszałek Mieczysław Struk

Na majowym spotkaniu Pomorskiej Rady Kultury marszałek Mieczysław Struk złożył obietnice. Czas pokazał, że nie były to obietnice bez pokrycia.

30 czerwca Zarząd Województwa Pomorskiego podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia II naboru wniosków w konkursie o przyznanie stypendiów dla twórców kultury z budżetu Województwa Pomorskiego w roku 2020. Pula na te środki to 200 tys. zł, w ramach jednego stypendium można uzyskać do 5 000 zł brutto. Wnioski w tym bardzo przyjaznym konkursie można składać jeszcze do 15 lipca, szczegóły tutaj.

Oprócz konkretnej, finansowej decyzji, marszałek wykonał jeszcze cenny gest w kierunku ludzi kultury pozainstytucjonalnej. To apel do pomorskich samorządowców.

Komentarz Redakcji

To bardzo konkretne działania, a nie tylko werbalne deklaracje, jakie wielu polityków składa chętnie, bez zająknięcia i bez... realizacji. Dostrzeżenie grupy zawodowej, która nie jest zauważana przez większość polityków i samorządowców (na Pomorzu wyjątkiem są gminy trójmiejskie), jest gestem szlachetnym. Mamy nadzieję, że sygnał z Centrali zostanie odebrany w całym województwie.

Piotr Wyszomirski
Gazeta Świętojańska online
14 lipca 2020

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...