Marzec w Teatrze Słowackiego

spektakle w repertuarze

Marzec w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie rozpoczął się od jubileuszowego, 150 wystawienia sztuki Anny Burzyńskiej "Tango Piazzolla" w treżyserii Józefa Opalskiego. Spektakl cieszy się niesłabnącą popularnością od sześciu lat, czego kolejnym, niezbitym dowodem jest fakt, że bilety na wszystkie jego marcowe wystawienia dawno już zostały wyprzedane. Śmiało można jeszcze za to rezerwować bilety na pozostałe sztuki z Dużej Sceny.

DUŻA SCENA:

*Tragedia Makbeta

12, 13, 14 marca, godz. 18:00

Doskonały dowód na geniusz, ponadczasowość i uniwersalność arcydzieła Williama Szekspira.
W adaptacji Redbada Klijnstra znajdujemy nowatorskie, współczesne podejście do treści dramatu oraz wiele atrakcyjynch pomysłów scenicznych. Do tego cała plejada czołowych aktorów naszego Teatru w wybitnych rolach. Tego nie można przegapić!

*Peer Gynt

16, 17, 19 marca, godz. 18:30

Na pewno nie zapomnicie tego spektaklu! Fascynujący, aktualny, wciągający i poruszający. Zjawiskowa scenografia, świetna oprawa muzyczna, wybitne kreacje aktorskie i feeria atrakcji w opowieści o wędrówkach tytułowego bohatera przez nierzeczywiste, tajemnice krainy. Zadziwiające przypadki z życia Peer Gynta - łudząco podobnego do wielu współczesnych mężczyzn - od początku do końca śledzi się z zapartym tchem.

*Ojciec

21 marca godz. 19:00 i 22 marca godz. 18:00

Poruszająca opowieść o obsesji i szaleństwie artysty w rewelacyjnej inscenizacji Agaty Dudy – Gracz - reżyserki okrzykniętej przez krytyków wizjonerką teatru. Wysmakowane plastycznie obrazy wywołujące skojarzenia z największymi arcydziełami malarstwa i przepiękna oprawa muzyczna tworzą niezwykłe widowisko z zaskakującym finałem. Spektakl tylko dla widzów dorosłych!

*Wydarzenie specjalne - Niezwykły spektakl - koncert: „Chopin bez fortepianu".

23 marca, godz. 19:00

Czy da się zagrać Chopina bez użycia fortepianu? Reżyser spektaklu – Michał Zadara stara się przekonać, że na to oksymoroniczne pytanie można odpowiedzieć twierdząco. Barbara Wysocka wykona koncerty fortepianowe razem z orkiestrą Sinfonietta Cracovia - ale nie będzie grała na fortepianie, tylko opowie widzom krok po kroku, co robi fortepian. Aktorka w każdym słowie i geście precyzyjnie przestrzega muzyki zapisanej przez Chopina. To działanie partyzanckie, może nawet noszące znamiona przemocy czy świętokradztwa, które ma na celu przywrócenie możliwości rozmowy o Chopinie, o koncertach, o muzyce, o Polsce, i o kulturze w ogóle.

SCENA MINIATURA:

Wszyscy wiemy, że w „marcu jak w garncu" - lubi się czasem zamieszać. Nie ominęło to naszej sceny Miniatura. Premiera nowego spektaklu w reżyserii Józefa Opalskiego - „Kwartet" Heinera Müllera musiała zostać przełożona na inny termin, a lukę po planowanych wystawieniach wypełnił inny spektakl reżysera – uznany „Kochanek".

*Kochanek

8, 9 marca godz. 19:00 i 11 marca godz. 18:00

Mocny, misternie skonstruowany, pasjonujący obraz z życia pary małżeńskiej, wikłającej się w niebezpieczną grę w zdradę. Bada granice prawdy i fikcji, dokonuje bezwzględnej wiwisekcji rozpadu relacji międzyludzkich. Dzięki rewelacyjnym rolom Dominiki Bednarczyk i Grzegorza Mielczarka oraz surowej stylistyce obranej przez Józefa Opalskiego, spektakl wciąga od pierwszej do ostatniej minuty, nikogo nie pozostawiając obojętnym.

*Bóg Mordu

13, 14, 15 marca godz. 19:00

Perła współczesnej komedii pióra Yasminy Rezy kulminacyjny rozgłos zyskała za sprawą filmu Romana Polańskiego „Rzeź". Marcowe spektakle to swoisty tort z okazji 3 lat od premiery spektaklu na naszej scenie. Doskonały reżyserski przepis i wyśmienite aktorskie składniki czynią ten tort niezwykle smacznym, warto więc skusić się na kawałek.

*Witkacy – jedyne wyjście

20, 23 marca godz. 19:00

Ostatnia, owiana mrocznymi tajemnicami, autobiograficzna powieść Witkacego napisana na krótko przed jego samobójstwem dała materiał na spektakl doskonale ukazujący geniusz pisarza. Nacechowane groteską, czarnym humorem i absurdem „Jedyne wyjście" to doskonałe wejście w niezwykły świat wyobraźni Witkacego zarówno dla wielbicieli jego twórczości, jak i tych chcących ją dopiero poznać.

SCENA W BRAMIE:

*„Głowa pełna słońca, czyli o czym marzył Yvess Montand"

15, 16 marca godz. 19:00

Spektakl – recital oparty na barwnym życiorysie gwiazdy estrady paryskiego „Moulin Rouge", kochanka Edith Piaf i Simone Signoret, w końcu gwiazdy takich filmów jak „Cena Strachu", „Czarownice z Salem" czy „Pokochajmy się" gdzie grał u boku Marilyn Monroe.

SCENA MAŁOPOLSKIEGO OGRODU SZTUKI:

*„Za chwilę: cztery sposoby na życie i jeden na śmierć"

21, 22, 26 i 27 marca, godz. 19:00

Sztuka autorstwa Petera Asmussena - współtwórcy scenariusza kultowego „Przełamując fale" Larsa Von Triera, to mistrzowski koncert na pięć kobiet. Wsłuchując się w ich opowieści wnikamy w skomplikowane koleje życia bohaterek, które prowadzą do niespodziewanego zakończenia.

© Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Informacja i rezerwacja biletów:

12 424 45 25, 12 424 45 28, www.slowacki.krakow.pl . Odwiedź nas na facebooku!

(-)
Materiał Teatru
11 marca 2013

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...