Masakra piłą mechaniczną

"Komedia w ciemno" - reż. Jarosław Bielski - Teatr Miejski w Lesznie

Niedziela wieczór, do młodego rzeźbiarza schodzi się rodzina, sąsiedzi i kupiec (plus była kochanka). Ale jest problem: nie ma prądu. Wszystko dzieje się po ciemku.

My wszystko widzimy, bo gdy oni chodzą w mroku, na scenie panuje jasność (i na odwrót). Widzimy, co robią ludzie, gdy myślą, że ich nie widać... „To będzie jakaś masakra. Ja już to widzę. Teksańska masakra piłą mechaniczną" – powiada główny bohater.

Angielska jednoaktowa farsa, ale napisana przez „poważnego" dramatopisarza,wielkiegoPeteraShaffera, autora m.in. słynnego Amadeusza. Powstała w 1967 roku jako zabawny kontrapunkt do Panny JuliiAugusta Strindberga – a brzmi, jakby ją napisano wczoraj, dzięki nowemu tłumaczeniu przygotowanemu specjalnie dla Teatru Miejskiego w Lesznie przez Macieja Stroińskiego, krytyka teatralnego. Reżyseruje Jarosław Bielski, znany już leszczyńskiej publiczności z wystawienia Ślubu.

Na scenie zobaczymy wspaniałą obsadę, po części już w naszym teatrze zadomowioną, m.in. Katarzynę Krzanowską, Mariusza Saniternika, Karola Wróblewskiego, Izabelę Noszczyk, Katarzynę Głogowską i Sandrę Drzymalską. W roli głównej Michał Kocurek, wybitny aktor Teatru Nowego w Poznaniu.

(-)
Materiał Teatru
6 stycznia 2018

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...