Maska zaprasza

"Koncert zwierząt" - reż. Tomasz Man - Teatr Maska w Rzeszowie

Teatr "Maska" w Rzeszowie zaprasza na dwa pokazy spektaklu "Koncert zwierząt", które odbędą się w niedzielę 14 listopada 2021r. o godz. 16:30. oraz na uroczystą premierę o godz. 18:30.

Pewnego dnia zwierzęta z wiejskiego podwórka zostają same. Ich gospodarz, który się nimi zajmował i decydował o wszystkim, znika na dobre.

Sytuacja nagłej samodzielności nie jest łatwa. Każdy mieszkaniec podwórka próbuje sobie z nią poradzić na swój sposób – jedni zamierzają udowodnić, że to oni powinni rządzić, inni szukają winnych zamieszania, a jeszcze inni panikują. Nikt nikogo nie słucha i bez przerwy wybuchają kłótnie. I kiedy wydaje się już, że wiejskie podwórko na zawsze pogrąży się w chaosie, zjawia się ktoś, kto potrafi spojrzeć na wszystko inaczej. Alpaka, bo o niej mowa, jest przybyszem z innego kraju. Uczy wiejskie zwierzęta przytulania, serdeczności i... medytacji. Wpada także na pomysł przygotowania koncertu dla gospodarza.

Wspólne działanie ma być dla zwierząt nie tylko okazją do wspaniałej zabawy, ale także sposobem na opowiedzenie o swoich życzeniach, obawach i marzeniach.

Twórcy „Koncertu zwierząt" proponują widzom przedstawienie wypełnione śpiewem, zabawą rytmem i zwierzęcymi onomatopejami.

Kamila Gwiazda
Materiał Teatru
9 listopada 2021
Portrety
Tomasz Man

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia