Masłowska gościem PreTekstu i Niebostanu

Inicjatywa PreTekst i Niebostan gościli Dorotę Masłowską w Łodzi

Spotkania autorskiej oddają zainteresowanie naszego społeczeństwa kulturą czytania. Patrząc na spotkanie z Dorota Masłowską w Łodzi, można śmiało powiedzieć, że Łódź jest ostoją czytelnictwa.

Na rozmowę z Autorką przyszło mnóstwo czytelników, których nie zniechęcił ani chłodny wiatr, ani wiosenny deszczyk. I dobrze się stało, ponieważ Pisarka nie tylko odniosła się do czytanych, w czasie spotkania, fragmentów jej książek, ale zdradziła, co czeka na czytelników w najnowszej powieści - „Inni ludzie", której premiera jest już 9 maja.

Miałam okazję być na wielu spotkaniach autorskich, ale to z 24 kwietnia miało w sobie coś wyjątkowego - czytelnicy żywo reagowali na dobrze znane fragmenty tekstów (w zupełnie nowej komplikacji), a przede wszystkim czuło się ogromną sympatię do Pisarki, entuzjazm przybyłych był niesamowity, a kolejka po wpis do książki zawijała się na podwórku Piotrkowskiej 17.

Sama Masłowska w czasie spotkania opowiadała o literaturze i swojej twórczości, nie stroniła od pytań o społeczeństwo, Polskę i polskość czy otaczającą nas brzydotę. Rozmowę moderowała Anna Minkina, doktorantka Uniwersytetu Łódzkiego. Kompilacje tekstów czytali: Alina Markiewicz, Olga Żukowicz, Maurycy Chełmiński i moja skromna osoba.

Natalia Popłonikowska
Dziennik Teatralny Łódź
30 kwietnia 2018

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia