Medytacja o końcu świata

"Ocalenie" - reż. Maciej Podstawny - Teatr Polski w Poznaniu

Teatr Polski w Poznaniu zaprasza na premierę spektaklu "Ocalenie" wg "Letników" Maksyma Gorkiego oraz "Stalkera" i "Ofiarowania" Andrieja Tarkowskiego w reżyserii Macieja Podstawnego.

„Ocalenie” będzie pośpieszną medytacją o końcu świata. Teksty „Letników” Maksyma Gorkiego oraz „Ofiarowania” i „Stalkera” Andrieja Tarkowskiego posłużą do zbudowania sytuacji ludzi postawionych w obliczu zagłady.

– W Europie rozpoczęła się właśnie seria katastrof, która zmiecie naszą cywilizację – mówi o spektaklu reżyser, Maciej Podstawny. – Ktoś – jednak – gdzieś, rozpoczął trzecią wojnę. Letnicy, uwięzieni na obrzeżach cywilizacji, ale w zasięgu bomby atomowej, stają wobec pytania: a ty – co zrobiłbyś z ostatnimi dniami życia? Twoje serce może przestać bić w każdej chwili.

W spektaklu występują: Piotr Kaźmierczak (Aleksander), Barbara Prokopowicz (Adelajda), Kornelia Trawkowska (Maria-Kaleria), Maciej Litkowski (Wiktor), Ewa Szumska (Julia), Paweł Siwiak (Włas), Wiesław Zanowicz (Otto). Scenografię i kostiumy przygotowuje Kaja Migdałek; projekcje filmowe i światło – Tomasz Ziółkowski. Przy realizacji spektaklu z reżyserem współpracuje dramaturg Łukasz Zaleski.

Premiera „Ocalenia” rozpocznie tegoroczną edycję Europejskich Spotkań Teatralnych „Bliscy Nieznajomi”, międzynarodowego festiwalu organizowanego przez Teatr Polski w Poznaniu.

(-)
Materiały Teatru
22 maja 2012

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia