Metanoia Przemiany

Koncert w Gliwickim Teatrze Muzycznym

Przemiany to temat, który fascynował człowieka już od czasów starożytnych. Nie bez powodu stały się one tytułem najsłynniejszego poematu Owidiusza. Również dzisiaj, nowoczesne technologie prześcigają się w innowacyjnych rozwiązaniach, kultura przeistacza się w zastraszającym tempie, a Świat poddawany jest ciągłym zmianom.

Czy należy się do nich dostosować? GTM proponuje namysł nad tym problemem w myśl greckiej idei „metanoia" terminu oznaczającego odmianę intelektualną i odnowę duchową. W to wyjątkowe, styczniowe niedzielne południe będzie można przeżyć prawdziwe muzyczne „katharsis".

Wszystko to za sprawą koncertu, na którym usłyszymy największe przeboje Franka Sinatry, Steve'a Martina, czy Andrew Lloyda Webbera. Nie zabraknie również naszych rodzimych twórców, takich jak Grażyna Bacewicz czy związany z Gliwickim Teatrem Muzycznym Przemek Witkowicz. Ten ostatni to uzdolniony artysta, który doskonale łączy w swoich utworach cechy muzyki dawnej i rozrywkowej. To właśnie on przygotował dla Państwa spotkanie, podczas którego wystąpią artyści znani ze sceny Gliwickiego Teatru Muzycznego (jak Sylwia Bocian, Sebastian Dylnicki, Dawid Mazur czy sam Przemek Witkowicz), a także zaproszeni goście (m.in. Anna Kaszowska, Patryk Izert i Bartek Pieszka). Choreografię przygotowała solistka baletu, Katarzyna Gruca. Tymczasem scenografią staną się pełne metafizycznej ekspresji prace artystki, Moniki Struzik. Swoją opieką objął zaś projekt kierownik artystyczny GTM, Krzysztof Korwin Piotrowski. Ten zespół, to gwarancja wydarzenia najwyższej klasy!

BILETY: normalne: 15 zł, ulgowe: 10 zł

REZERWACJA I SPRZEDAŻ BILETÓW: www.teatr.gliwice.pl

***

Metanoia - Przemiany w gliwickiej Bajce już 20 stycznia, godzina 12.00

(-)
Materiał Teatru
9 stycznia 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...