Metropolitan Opera kasuje sezon 2020/2021

Metropolitan Opera opublikowała dziś wiadomość, że po konsultacjach ze służbami medycznymi doradzającymi Met i Lincoln Center, zadecydowano o odwołaniu całego sezonu 2020/2021. Pierwotnie planowano, że najsłynniejsza operowa scena świata wznowi działalność sylwestrową galą.

Decyzja zapadła ze względu na brak możliwości zapewnienia do czasu wprowadzenia szczepionki bezpieczeństwa setkom artystów zaangażowanych do udziału w spektaklach oraz publiczności. Lekarze prognozują, że otwarcie Met będzie możliwe 5-6 miesięcy po udostępnieniu szczepionki, wtedy również noszenie maseczki i zachowanie dystansu społecznego przestanie być koniecznością.

Sezon 2021/2022 zostanie zainaugurowany 27 września 2021 roku premierą „Fire Shut up in my Bones" Terence'a Blancharda, który zapisze się w historii jako pierwszy afroamerykański kompozytor, którego dzieło wystawione będzie w Met.

Dyrekcja zapewnia, że w trakcie całego okresu zamknięcia kontynuowany będzie cykl bezpłatnych streamingów „Nightly Opera Streams" oraz cykl transmitowanych w jakości HD koncertów, w których największe gwiazdy opery występują na żywo z różnych zakątków świata.

Magdalena Grzybowska
operalovers.pl
26 września 2020

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...