Mężczyźni, ich problemy, śmiesznostki i słabości

"Wszystko o mężczyznach" - reż: zespół - Teatr Polski w Szczecinie

Aktorzy Teatru Polskiego pokazali swoje możliwości w sztuce "Wszystko o mężczyznach"

Sztuka chorwackiego pisarza Miro Gavrana to rozpisana na trzy role charakterystyka współczesnych mężczyzn. Na scenie trzech aktorów: Sławomir Kołakowski, Adam Dzieciniak i Wiesław Lewoc wcielają się w kilka postaci. Ojciec i jego synowie, para gejów mieszkających razem, przyjaciele ze studiów, właściciel klubu z męskim striptizem i jego pracownicy.

Każdy ma własne problemy, każdy inne. Aktorzy płynnie przechodzą od jednego wątku do drugiego, zmieniają kostiumy, postacie, emocje, mimikę.

Spektakl powstał w ramach nowej inicjatywy artystycznej Scena Poniedziałek. To możliwość pokazania się aktorów poza macierzystymi teatrami i zrobienia własnych projektów.

Dzięki temu mogliśmy zobaczyć znakomitego Sławomira Kołakowskiego, który w Teatrze Polskim rzadko grywa główne role. Tutaj zagrał kilka postaci i w każdej z tych ról wypadł bardzo dobrze. Dla pań wiadomość szczególna - aktor rozbiera się do stringów tańcząc w nocnym klubie.

Bardzo dobrze sobie radzi także Adam Dzieciniak, ale dla szczecińskich widzów to żadna nowość.

Aktorzy są przekonujący, zabawni. Szkoda tylko, że tekst Gavrana jest taki dosłowny. Czasami brakuje w nim niuansów, niedopowiedzeń.

Jeśli ktoś oczekuje od teatru rozrywki na wysokim poziomie to polecam tę sztukę. Aktorzy świetnie sobie radzą.

Małgorzata Klimczak
Głos Szczeciński
26 stycznia 2012

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Dzień Dziecka w Baju P...
Zbigniew Lisowski
Wycieczka po Teatrze Baj Pomorski w T...