Miasta w ruchu_Wrocław

Warsztaty teatralne Wrocławskiego Teatru Pantomimy

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza mieszkańców Wrocławia i okolic na bezpłatne warsztaty teatralne, które ruszają już 2 września w siedzibie Teatru. Warsztaty poprowadzą aktorki WTP – Agnieszka Dziewa i Agnieszka Kulińska; zajęcia odbywać się będą w cyklu weekendowym.

Główną inspiracją warsztatów będzie kolekcja zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego. Pieczołowicie gromadzona przez długie lata jego życia, znakomicie zaaranżowana plastycznie przez scenografa Kazimierza Wiśniaka, od 1995r. znajduje się w Miejskim Muzeum Zabawek w Karpaczu. Można tam zobaczyć lalki z różnych stron świata – od Japonii, przez Rosję, po Meksyk.

Podczas warsztatów zapraszamy Was do zastanowienia się na ile lalka, w swojej skończonej, materialnej formie potrafi być inspirująca dla aktora? W jaki sposób możemy odczytać z tej formy intencję do ruchu, jak tchnąć życie? Czy pobudzi naszą fantazję? Co podpowie aktorom w trakcie twórczych poszukiwań warsztatowych.
Zajęcia zakończą się działaniem performatywnym w przestrzeni miejskiej.

Warsztat skierowany jest do osób powyżej 16 roku życia.
Ilość osób: 20
Terminy zajęć: 2, 3, 4, 9, 10, 11, 16 września
Pokaz finałowy: 17 września
Godz. 16.00-19.00
Prowadzące: Agnieszka Dziewa, Agnieszka Kulińska
Zapisy: k.klimek@pantomima.wroc.pl
Zajęcia będą odbywały się w siedzibie WTP, al. Dębowa 16

MIASTA W RUCHU to działania warsztatowe Wrocławskiego Teatru Pantomimy opracowane z okazji jubileuszu 60-lecia Teatru. Do wspólnej pracy zaprosiliśmy te miasta i te instytucje kultury, z którymi nasz Teatr ma szczególne powiązania. Podobne edycje warsztatów odbywają się również m.in. w: Warszawie, Gdańsku i Krakowie.

Projekt dofinansowano ze środków MKiDN.

(-)
Materiał organizatora
17 sierpnia 2016
Wydarzenia
"Lato": Lato 2016

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...