Michał Jaros laureatem

Nagroda Młodzi Twórcy Kultury - 2017

Z ogromną radością informujemy, że Michał Jaros został laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska Młodzi Twórcy Kultury 2017. Wręczenie nagród odbyło się dzisiaj podczas uroczystej gali w klubie Żak. Laureatowi serdecznie gratulujemy!

Nagroda Młodzi Twórcy Kultury, to jedna z najważniejszych nagród artystycznych w Gdańsku honorująca młodych twórców (do 35. roku życia), którzy zdążyli już zaistnieć w świadomości nie tylko lokalnego środowiska artystycznego, ale znani są również w kraju i za granicą.

Jury o Laureacie:

Od 2012 roku aktor Teatru Wybrzeże. Ma w dorobku długą listę kreacji w spektaklach gdańskiej sceny, bardzo często pojawia się w głównych rolach. Tak było choćby w przypadku "Płatonowa"– za tę rolę otrzymał nagrodę indywidualną na 54. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Tak było też w przypadku "Broniewskiego", gdzie współtworzył tytułową postać – zagrał poetę w latach młodości. Za tę role zdobył m.in. nominacje do nagrody miesięcznika Teatr. Można go zobaczyć także w takich spektaklach jak: "Mapa i terytorium", "Portret damy", "Wesołe kumoszki z Windsoru" i "Zakochany Szekspir".

 

Grzegorz Kwiatkowski
Materiał Teatru
25 listopada 2017
Portrety
Michał Jaros

Książka tygodnia

Mewa. Egzemplarz reżyserski Krystiana Lupy
Akademia Sztuk Teatralnych
Krystian Lupa

Trailer tygodnia