Międzynarodowa artystyczna ulica

25. Gliwickie Spotkania Teatralne

W programie tegorocznych Gliwickich Spotkań Teatralnych znalazł się projekt "Ulica Wyszehradzka" pod patronatem Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, który wspiera współpracę kulturalną, naukową i wymiany młodzieży w ramach czterech tworzących ją krajów: Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Przystanki na gliwickiej "Ulicy Wyszehradzkiej" również będą cztery: jeden koncert i trzy przedstawienia. Zapraszamy na muzyczny popis znakomitej, o bogatej, liczącej sobie ponad sześćdziesiąt lat historii, węgierskiej Orkiestry Rajkó na patio Gliwickiego Teatru Muzycznego. Z Węgrami publiczność Gliwickich Spotkań Teatralnych spotka się po raz pierwszy, natomiast w teatralnych zaułkach "Ulicy Wyszehradzkiej" będzie okazja zobaczyć dobrych znajomych: poznański teatr Biuro Podróży, który przywiezie premierowe widowisko "Mistrz Głodu", Di vadlo Continuo z Pragi z również premierowym przedstawieniem "U zdi" oraz Teatro Tatro ze słowackiej Nitry, które zaprezentuje się w jednym ze swoich najbardziej znanych i uznanych spektakli "Prorok Ilja".

Zgodnie z przysłowiem Polak i Węgier to dwa bratanki. Dołączmy jeszcze Czecha oraz Słowaka - i spotkajmy się na międzynarodowej artystycznej "ulicy" w Gliwicach.

(-)
Materiał Festiwalu
15 maja 2014

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...