Międzynarodowy dzień teatru w TLiA

"Władca Skarpetek" - reż. Jacek Timingeriu - Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

27 marca zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na twórcze spotkania artystów i widzów w ramach V edycji ogólnopolskiej akcji Dotknij teatru – przygotowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. O godz. 9.30 będzie można zobaczyć najnowszy spektakl Władca Skarpetek w reż. Jacka Timingeriu, a po nim spotkać się z aktorami.

Niezwykłe przygody Jasia, który w poszukiwaniu zagubionej skarpetki wyrusza nocą w zaczarowaną podróż po swoim domu, to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku. To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl. Żeby dowiedzieć się, gdzie podziała się jego zguba, Jaś wkracza w świat ożywionych książek, słoików, zabawek, naczyń i innych przedmiotów. Przy okazji tej wyjątkowej podróży uczy się paru prawd o szacunku dla otaczających go rzeczy oraz o utrzymywaniu porządku w domu.

O godz. 17.00 zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na bezpłatne warsztaty teatralne AKCJA-ANIMACJA, które poprowadzą aktorzy Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Dzieci poznają całe spektrum możliwości warsztatowych aktora oraz różne rodzaje lalek teatralnych, a także pod okiem aktorów lalkarzy spróbują trudnej sztuki animacji.

30 marca o godz. 12.30 zaprezentujemy przygody sympatycznego Koziołka Matołka, który podróżuje po świecie w poszukiwaniu słynnego Pacanowa. Młody, niedoświadczony i łatwowierny Koziołek musi zmierzyć się z własnymi słabościami i lękami. Poznaje mnóstwo ciekawych ludzi z różnych stron świata, nierzadko wpada w kłopoty, ale zarazem uczy nas, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu każdego celu. Koziołek Matołek w reż. Lucyny Sypniewskiej to spektakl, podczas którego najmłodsi widzowie bardzo chętnie współgrają z aktorami, wtórując im śpiewnie oraz zachwycając się feerią barw i komizmem sytuacyjnym.

Marlena Jasińska-Denst
Materiał Teatru
25 marca 2014

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia