Międzynarodowy FTU nadchodzi...

ULICA 26 STREET ART Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

ULICA 26 STREET ART gościć będzie w tym roku znakomite zespoły teatralne z Polski i zagranicy - Hiszpanii, Francji i Niemiec. Rynek Główny zatętni życiem dzięki wspaniałym widowiskom hiszpańskich gwiazd - Teatru Xarxa (parada "ogniowa") i Voalá Project (podniebne akrobacje).

Miłośników cyrku czekają nietuzinkowe popisy clownów i akrobatyczne sztuczki w wykonaniu hiszpańskiej grupy Los Excentricos, francuskiej La Mini Compagnie i dobrze znanego krakowskim widzom Teatru Pinezka. W programie znajdą się także propozycje dla osób, które wolą teatr eksperymentalny - kooperacja francuskich zespółów io théâtre i Compagny Les Eléments DISPOnibles oraz polska grupa Walny-Teatr. W nurcie poetyckim znajdą się dwa polskie spektakle Dźwiękowiązałka Sambora Dudzińskiego i Ballada o Janie Wnęku Teatru Gry i Ludzie.
Niemiecki zespół N.N. Theater przeniesie nas w czasy niemego kina w spektaklu Nosferatu. Tych, którzy liczą na powiew świeżości zapraszamy na spektakl Osmędeusze Mirona Białoszewskiego w wykonaniu młodych aktorów z Teatru Pijana Sypialnia. Nie zabraknie także poważniejszych tematów, które poruszą: Teatr Biuro Podróży, Teatr KTO i Teatr "A".
Podczas festiwalu widzowie zobaczą także spektakle taneczne i będą mogli wziąć udział w warsztatach i spektaklu interakcyjnym.
W sumie - ponad 60 wydarzeń, 4 dni, 3 miasta, 7 przestrzeni plenerowych, około 170 wykonawców.

Więcej o spektaklach i teatrach na www.ulica26.teatrkto.pl oraz www.facebook.com/ulica26.streetart

ULICA 26 STREET ART
XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych
11-14 lipca 2013
Kraków, Limanowa, Andrychów
Organizator Teatr KTO

 

red.
Polska Gazeta Krakowska
26 czerwca 2013

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...