Międzypokoleniowe warsztaty teatralne

"Jestem za krótkie - powiedziało życie"

"Jestem za krótkie - powiedziało życie" - to tytuł prezentacji teatralnej w wykonaniu grupy seniorów i licealistów - uczestników warsztatów, które odbywały się we Wrocławskim Teatrze Współczesnym od 24 maja. Prezentacja rozpocznie się 25 czerwca o 19.00 na Scenie na Strychu WTW w ramach pierwszego spotkania "Wokół premiery spektaklu Hopla, żyjemy!".

Międzypokoleniowe warsztaty teatralne „W obronie godnej starości” są projektem kulturalno-edukacyjnym, zorganizowanym wspólnie przez WTW oraz Stowarzyszenie K.O.T. Zostały one wpisane do programu Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012 Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Projekt powstał z potrzeby uświadomienia młodemu pokoleniu, jaka jest specyfika życia osób starszych oraz z poczucia, że należy i warto wspierać nawiązywanie relacji międzypokoleniowych i wymianę doświadczeń między seniorami i młodzieżą. W warsztatach prowadzonych przez aktorów WTW Annę Kiecę i Edwarda Kalisza, a także dramaturga teatru – Anetę Cardet i koordynatorkę projektu – Karolinę Marciniak – wzięli udział uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu oraz Panie i Panowie z Wrocławskiego Centrum Seniora.

Razem pracowali nad tekstem mini-spektaklu, dyskutowali, wspominali, rozmawiali o swoich nadziejach, oczekiwaniach, stereotypach, które wiążą się z problem starości. Poznawali też podstawy warsztatu aktorskiego.

Po pokazie ich wspólnej pracy planowana jest dyskusja nad głównym tematem projektu, która wprowadzi widzów w zagadnienia poruszane w spektaklu Krystyny Meissner „Hopla, żyjemy!”. Pokazy przedpremierowe najnowszej premiery Wrocławskiego Teatru Współczesnego odbędą się już 27 i 28 czerwca, a premiera – 29 czerwca.

(-)
Materiały Organizatora
27 czerwca 2012

Książka tygodnia

Paragon
Wydawnictwo Mamiko
Justyna Nawrocka

Trailer tygodnia