"Miej Więcej"

Karty zniżkowe dla rodzin wielodzietnych do teatru - Sosnowiec

Rodziny wielodzietne i zastępcze z Sosnowca będą mogły się ubiegać o karty uprawniające do zniżek na imprezy kulturalne, sportowe oraz na zakupy w sklepach. W ramach akcji "Miej Więcej" ulgi będą obowiązywac m.in. także przy wejściu na basen i do teatru

"Miej Więcej" jest skierowana do rodzin wielodzietnych, które posiadają co najmniej troje dzieci, oraz do wszystkich rodzin zastępczych - niezależnie od liczby dzieci. Objęci nią zostaną także podopieczni placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Jak poinformowała PAP we wtorek naczelniczka wydziału polityki społecznej Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, Małgorzata Ochęduszko-Ludwik, z szacunkowych danych wynika, że akcja może objąć ok. 1100 rodzin wielodzietnych - od 3 do 9 dzieci, ok. 350 rodzin zastępczych oraz 130 podopiecznych z placówek opiekuńczo-wychowawczych.

- Otrzymaliśmy sygnały, że wielu rodziców nie radzi sobie finansowo z powodu braku pracy. Taką przyczynę ubóstwa wskazało prawie 62 proc. rodzin. Wyszliśmy z założenia, że odciążymy ich kieszenie wprowadzając karty upoważniające do zniżek - powiedziała PAP Ochęduszko-Ludwik.

Plastikowe, imienne karty, przypominające wielkością karty bankomatowe, będą uprawniały rodziny do rozmaitych zniżek w wysokości od 5 do 50 proc. Ulgi będą obowiązywały m.in. w Teatrze Zagłębia, na basenie, kortach tenisowych, w muzeum. Chęć udziału w akcji zgłosiły także niektóre restauracje, biura rachunkowe, sklepy, cukiernie, fryzjerzy, a także niepubliczny żłobek oraz pośrednik w handlu nieruchomościami.

O kartę będzie można się starać w wydziale polityki społecznej Urzędu Miejskiego. Wnioski będą przyjmowane od 1 października. Formularz wniosku można pobrać ze strony internetowej - www.miejwiecej.sosnowiec.pl lub w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu. Program ruszy w styczniu 2013 roku.

(-)
Materiał Organizatorów
26 września 2012

Książka tygodnia

Paragon
Wydawnictwo Mamiko
Justyna Nawrocka

Trailer tygodnia