Mikołajki w Operze Krakowskiej

„Profesor Wiolinek i Smok Bemolus" - reż. Paweł Wójtowicz - Opera Krakowska

Z okazji Mikołajek Opera Krakowska zaprasza na spektakle edukacyjno-muzyczne „Profesor Wiolinek i smok Bemolus" (Muzyczne podróże w czasie), które odbędą się na w dniach 5 grudnia (godz. 17.30) oraz 6 grudnia br. (godz. 11.00).

Profesor Wiolinek pochodzący z Krainy Muzyki wraz z operowym duchem będą wspominać swoje poprzednie przygody. Zobaczymy Złą Królową Nocy, magiczną starą szafę i zdziczały zegar, którym polecą na wyspę do wesołej rodziny piratów. Dzieci wraz z bohaterami spektaklu podróżować będą w „muzycznym międzyczasie". Na swojej drodze spotkają również nowe postaci - dobrego, mądrego smoka Bemolusa i dziwnego, pilnującego skarbu, skrzata.

Podczas przedstawienia najmłodsi poznają m.in. dźwięki różnych instrumentów, nauczą się piosenek i wspólnie rozwiążą muzyczne zagadki. Niezwykle atrakcyjna formuła spektakli z wykorzystaniem zabaw, gier i eksperymentów, rozbudza w dzieciach wyobraźnię i kreatywność, zarażając je miłością do muzyki, opery, tańca i śpiewu.

Podczas przedstawień młodzi widzowie wspólnie z bohaterami - Profesorem Wiolinkiem i Duchem poznają zakamarki świata muzyki, dowiadują się wielu ciekawostek o operze, instrumentach czy kompozytorach. Mogą wystąpić na scenie grając lub śpiewając. Wszystko to dzieje się podczas wypraw i podróży magicznym zegarem z pomocą starej szafy. Te fantastyczne przygody dzieją się jakby tu i teraz i wciągają dzieci w klimat uroczej bajki przepełnionej muzyką, humorem, pięknymi kostiumami, multimediami i muzyczną magią - powiedział Paweł Wójtowicz, pomysłodawca spektaklu, autor scenariuszy, reżyser i kompozytor piosenek Profesora Wiolinka.

(-)
Materiał Opery
2 grudnia 2016

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia