Mikołajkowy weekend w Teatrze Nowym

"Kwartet" - reż. Karolina Górecka - Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Zapraszamy na mikołajkowy weekend z Kwartetem w Małej Sali Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. W ramach upominku przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę: drugi bilet w cenie 1 zł. Kwartet w reż. Karoliny Góreckiej gramy: 6 grudnia (piątek), 7 grudnia (sobota) i 8 grudnia (niedziela).

Kwartet to nasączona emocjami sztuka, wyciśnięta z kultowej powieści Niebezpieczne związki Choderlosa de Laclosa, romantyczna historia przykryta patyną cynizmu i arogancji. Valmont i Merteuil, dwójka głównych bohaterów, szukają siebie nawzajem i nie mogą zobaczyć. Gubią się wśród kolejnych masek.

W miłości rozbieramy się do naga – ze skóry. Zwierzęcość w nas może w pełni zaakceptować tylko nasz kochanek. Tylko przy nim zrzucamy ubranie i wypuszczamy ciało na wolność. Wtedy zapominamy co nam wolno, a czego nie należy. Porzucając moralność, stajemy się niewinni. W dyszeniu, w jęku, w rozpuszczonych fantazjach, w wypuszczonych słowach, w niekontrolowanym szepcie. Tam, gdzie brutalność miesza się z czułością. Tam, gdzie przestajemy wymagać, a zaczynamy pożądać. Gdy zupełnie się zatracamy, odnajdujemy siebie w całej pełni.

Dużo energii rozejdzie się w eter zanim bohaterowie zrozumieją, że relacja miłosna to porzucenie kontroli i zdobycie się na zupełną bezbronność.

(-)
Materiał Teatru
4 grudnia 2013

Książka tygodnia

Trailer tygodnia