"Mikrokosmos" kończy objazd na Dolnym Śląsku

Wrocławska Pantomima w ramach programu Teatr Polska

Przed Wrocławskim Teatrem Pantomimy dwa ostatnie przystanki na mapie objazdu w ramach programu Teatr Polska, podróż kończy na Dolnym Śląsku.

Wrocławska Pantomima w ramach programu Teatr Polska 6 grudnia zaprezentuje "Mikrokosmos" w Teatrze Starym w Bolesławcu, a 11 grudnia w Świdnickim Ośrodku Kultury w Świdnicy. Widzowie mogą zobaczyć spektakle o godz. 11.00 i 18.00.

Program Teatr Polska to cykl objazdowych pokazów "Mikrokosmosu" Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Przedstawienie w reżyserii Konrada Dworakowskiego to niepokorna i odważna interpretacja baśni H. Ch. Andersena "Calineczka". Tytułowa bohaterka nie jest jednak bezbronna, czy zlękniona, ale zbuntowana, zadziorna i pewna siebie. Podróż po świecie zwierząt jest dla dziewczynki okazją do odnalezienia własnej tożsamości.

Oryginalne kostiumy Marii Balcerek, muzyka Piotra Klimka, światła w reżyserii Bartka Dębowskiego oraz zaskakujące wykorzystanie rekwizytów, tworzą niezwykle plastyczną wizję świata w skali mikro.

Każdej porannej prezentacji spektaklu towarzyszyły będą warsztaty edukacyjne pt.: "Czy małe może stać się wielkie?" Dzięki nim każde dziecko będzie mogło przekroczyć granicę między małym, a dużym światem. Własnymi siłami, pomysłowością i chęciami będą tworzyć najmniejszy teatr świata, śpiewać w chórze żab, akompaniować muchom i tańczyć z pająkami.

Teatr Polska jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców mniejszych miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej.

Projekt realizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego "TEATR POLSKA" ze środków MKiDN.

(-)
Materiał nadesłany
6 grudnia 2012

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia