Miłość... a co to takiego?

"Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju!" - reż. Jan Peszek - AST w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu

Czy byliście kiedyś na imprezie, której nie chciałoby się pamiętać następnego dnia? Takiej, na której sami byście siebie nie poznali? Wydział Teatru Tańca zaprasza na takie właśnie spotkanie - z tym wytrawnym towarzystwem, w miejsce gdzie czekają na Was gorące ręczniki i siekana wątróbka oraz stały zestaw wartości moralnych. Zapraszamy na premierę spektaklu „Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju!".

Najnowszy spektakl dyplomowy Wydziału Teatru Tańca przenosi nas na imprezę „o której chciałoby się myśleć, że nigdy się nie zdarzyła" jak opisuje to reżyser – prof. Jan Peszek. Wraz ze studentami IV roku Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie od paru miesięcy pracuje nad sztuką, która w przewrotny sposób odnosi się do największych przywar dzisiejszego społeczeństwa. Nieraz w absurdalnych sytuacjach pokazuje dramatyczną bezradność człowieka wobec świata, pozory komunikacji między ludźmi oraz przywiązanie do zabawy, beztroski i uciech wygodnego życia. W „Gdzie jest Paweł..." studenci Wydziału Teatru Tańca prezentują swoje umiejętności po 4 latach edukacji w Bytomiu. Spektakl ten to podsumowanie ich dotychczasowego dorobku artystycznego: zawiera w sobie elementy aktorstwa dramatycznego, ale czerpie też z ich świetnie przygotowanego do pracy scenicznej ciała. Możemy więc spodziewać się spektaklu pełnego energii, ruchu i pasji młodych aktorów. To również głos ich sprzeciwu wobec zastanych reguł.

Jan Peszek tak opisuje to spotkanie – „Narusza się tu normy przyzwoitości i normalności, przekracza granice lojalności i wierności, zaciera różnice między katem i ofiarą, śmierć fascynuje i bawi, wyrok podnieca, miłość... a co to takiego?".

Autorem tekstu spektaklu „Gdzie jest Paweł?..." jest uznany dramaturg Sebastian Majewski – związany zawodowo m. in. z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniewskiego w Wałbrzychu, czy Narodowym Teatrem Starym w Krakowie , gdzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. artystycznych. Za scenografię i kostiumy odpowiada Anna Maria Karczmarska – wielokrotnie nagradzana scenografka która niedawno za swoją pracę przy spektaklu „Hymn do miłości" odebrała nagrodę na jednym z najważniejszych festiwali teatralnych w Polsce – Boskiej Komedii w Krakowie.

Premiera spektaklu „Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju!" odbędzie się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark 5 stycznia 2018 o godz. 19:00. Bilety w cenie 20/10 zł można nabyć w kasie oraz na stronie Teatru.

Następne prezentacje:
7 stycznia 2018, godz. 19:00 – Teatr Rozbark w Bytomiu
9 stycznia 2018, godz. 19:00 – Pałac Młodzieży w Katowicach – premiera studencka połączona z dyskusją prowadzoną przez Koło Teatrologów Uniwersytetu Śląskiego. Bilety w cenie 8 zł do nabycia przed spektaklem
28 stycznia 2018, godz. 18:00 – Miejski Dom Kultury „Katowice-Giszowiec" ul. Hallera, Katowice.

(-)
Materiał AST
21 grudnia 2017
Portrety
Jan Peszek

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia