Minął pierwszy tydzień „Lata w teatrze"

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

Letnie warsztaty w teatrze „Kubuś" okazały się strzałem w dziesiątkę. Codziennie, od poniedziałku do soboty, młodzież spędzająca lipiec w Kielcach ochoczo przystępuje do pracy pod okiem artystów związanych z „Kubusiem".

Sukcesywnie zgłębia tajniki powstawania spektaklu teatralnego, uczestnicząc w zajęciach: aktorskich, muzyczno – wokalnych, scenograficzno – kostiumowych, z zakresu nowych technologii, promocji i reklamy. Dużym powodzeniem cieszą się zajęcia z żonglerki.

Nasze działania szczegółowo relacjonujemy na stronie internetowej Teatru w zakładce Kronika Lata w teatrze i na teatralnym Facebooku.

A efekty naszej pracy, autorski spektakl uliczny inspirowany „Legendą o Emeryku", zaprezentujemy publiczności podczas dwóch otwartych pokazów miejskich w dniach: 17 i 18 lipca (w razie niepogody premiera odbędzie się w siedzibie Teatru).

Natomiast już w najbliższą środę, tj. 10 lipca o godz. 13.00 na kieleckim Rynku uczestnicy naszych warsztatów zaprezentują happening „Wesoły cyrk „Kubusia", podczas którego będzie można zobaczyć: kobietę z brodą, brzuchomówcę, siłacza z Brazylii, tancerkę na linie, zaklinacza węży prosto z Indii, bliźnięta syjamskie, a także żonglerkę piłeczkami, flagami, maczugami i pojkami.

Być może, że do naszego happeningu dołączy Prezydent Miasta Kielce, który objął nasz projekt honorowym patronatem.

„Lato w teatrze" to już kolejny w ostatnim czasie cykl bezpłatnych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, na realizację którego teatr „Kubuś" otrzymał dofinansowanie.

Przebieg i efekty (zdjęcia, filmy) naszych poprzednich warsztatów, w ramach "Kreatywnej Lokomotywy", które zakończyły się 30 czerwca, można zobaczyć na stronie internetowej Teatru i teatralnym Facebooku.atnych warsztat

(-)
Materiały Teatru
9 lipca 2013

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...