Misja Poznań - premiera na pożegnanie wakacji

"Misja Poznań" - reż. Marek Cyris - Teatr Animacji w Poznaniu

Już za tydzień kończą się wakacje. W tym roku postanowiliśmy trochę uprzyjemnić poznaniakom ten smutny moment. W ostatni weekend sierpnia, tj. 29 i 30 sierpnia o godz. 11:00 i 13:00 nad jeziorem Rusałka stanie nasza mobilna scena, na której zaprezentujemy najnowszy spektakl.

"Misja Poznań" (https://teatranimacji.pl/spektakl/misja-poznan-1/) Maliny Prześlugi w reżyserii Marka Cyrisa jest spektaklem, który z pewnością przypadnie do gustu wszystkim mieszkańcom stolicy Wielkopolski. Jego główni bohaterowie wyruszą na poszukiwania zaginionych koziołków z poznańskiego ratusza. Szukając ich, odwiedzą rozmaite zakątki naszego miasta. Wszystkich, którzy są ciekawi przygód Dory Dynks i Waldemara Wichajstra, zapraszamy w ostatni weekend sierpnia nad Rusałkę. Wstęp bezpłatny.

Dora Dynks oraz Waldemar Wichajster, czyli postrzelona para detektywów, otrzymują nowe zlecenie. Tym razem to wyjątkowo poważna misja – z poznańskiego ratusza ktoś uprowadził słynne koziołki! Czas płynie nieubłaganie, bo jeśli koziołków nie będzie na wieży w samo południe, wydarzy się katastrofa! Tajemniczy porywacz przemieszcza się po mieście, skutecznie zwodząc depczących mu po piętach detektywów... oraz widzów, którzy od początku są włączeni w tajne śledztwo! W szalonym tempie kluczymy po Poznaniu, odkrywając wyjątkowe miejsca i spotykając nader ciekawe osobistości, takie jak Duch Lech, Bamberka Superbohaterka, Stary Marych, Gołąb Ignacy, czy gorące w uczuciach Kłódki z mostu Jordana, żeby w końcu... Nie! Nie powiemy wam, jak zakończy się Misja: Poznań. Wskoczcie na zaczarowany pokład Imaginarium i przekonajcie się sami!

Agata Drwięga
Materiał nadesłany
24 sierpnia 2020
Portrety
Marek Cyris

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...