Miss końca świata

"Miss Końca Świata" - reż. Leonard Dreszer - Teatr Korez w Katowicach

"I oto nastąpił dzień, że ludzkość mnie rozczarowała. Zawsze walki, pożądania, mordy itp. Dlatego wysłałem na Ziemię moją najstraszliwszą broń: Miss Końca Świata, która szybko uwolniła świat od zmory ludzkości. Ale wkradł się jeden błąd: tym błędem jesteś ty.

Podpisano: Bóg”

Zawsze i coraz bardziej aktualna komedia o końcu świata.

Boska cierpliwość po tysiącleciach kończy się. Jest tylko rozczarowanie ludzkością. A ludzie... Liczy się tylko walka o władzę, pieniądze i karierę. Chciwość, zazdrość, kłótnie, wojny, oszustwa i ekscesy seksualne. Prawdziwej miłości nie ma.

Stwórca wysyła swoją tajną i skuteczną broń: Miss Końca Świata, która szybko i chętnie uwalnia ziemię od zmory ludzkości. Ale jest problem. Rudi. Na niego nie ma mocnych.

W roli Piotra Rybaka – Miss Końca Świata, w roli Darka Stacha – Rudi „Ostatni" a może odwrotnie... Nic nie jest takie jak nam się wydaje.

Scenariusz i reżyseria: Leonard Dreszer (Berlin)

Starsze pokolenie prawdopodobnie go pamięta. Zaczynał karierę teatralną (1975 r.) razem z Mirkiem Neinertem. To było dawno temu. Koniec świata... Zdobywali mnóstwo nagród na ogólnopolskich festiwalach teatralnych i kabaretowych. W czerwcu 1981 r. – Leonard został wygnany z raju (kraju) przez ówczesną cenzurę, musiał wyjechać na Zachód.

Mirka wygnać się nie dało. Pozostał. Na szczęście dla rodzimego teatru i publiczności. Leonard wraca do źródeł... ich młodości.

(-)
Materiały Teatru Korez
24 września 2022

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia