Mistrzowska jesień w Grotesce

Takiego otwarcia sezonu Sceny Mistrzów jeszcze nie było!

Pięć fantastycznych wydarzeń, na których wystąpią legendy teatru i muzyki, artyści doskonali, wybitni, którzy wpłynęli na bieg polskiej kultury, wielcy mistrzowie sceny i estrady, twórcy zachwycający zawodowym kunsztem i niezwykłym talentem. Na scenie w Grotesce wyczarują fantastyczny świat emocji, gdzie króluje śmiech i wzruszenie.

Anna Seniuk i Janusz Gajos, wirtuozowski duet aktorski prosto z Teatru Narodowego w Warszawie przy akompaniamencie aktorskim Włodzimierza Pressa w spektaklu „Udręka życia" zaprezentują brawurową kłótnię małżeńską.

Andrzej Grabowski, kameleon aktorstwa, artysta, który potrafi zagrać wszystko wywoła salwy śmiechu komedią „Żywot człowieka zabawnego" – kabaretem, w którym aktor staje sam na sam z publicznością. W tym autorskim programie Andrzej Grabowski z dystansem, ale i z dużą śmiałością, porusza tematy bliskie dojrzałym mężczyznom. Spektakl rozbawi jednak każdego, bez względu na wiek i płeć. Świetna i inteligentna komedia, która śmieszy i wzrusza i na pewno nie pozostawia nikogo obojętnym.

Katarzyna Gärtner, kompozytorka legendarnych polskich przebojów takich jak m.in. „Małgośka" wystąpi podczas monograficznego wieczoru a towarzyszyć jej będzie plejada gwiazd, m.in: Krzysztof Cugowski, Marek Piekarczyk, Jacek Wójcicki, Andrzej "Papa Gonzo" Gąszczyk, Piotr Kupicha czy Edward Hulewicz.

Do swojego świata fascynacji zaprosi też legenda zespołu TSA Marek Piekarczyk, który zaprezentuje się dwukrotnie. Raz w towarzystwie Andrzeja Zielińskiego, słynnego „Skalda" i zachwycających uczestników programu The Voice of Poland: Natalii Sikory, Mateusza Ziółko i Damiana Ukeje; drugi raz zaś przedstawi utwory, które miały na niego wpływ, a także uchyli tajemnicy prezentując piosenki, które znajdą się na najnowszej płycie, planowanej jeszcze w tym roku.

Jak zapowiada Adolf Weltschek, dyrektor Teatru Groteska, jesień na Scenie Mistrzów będzie barwna, niezwykle gorąca i zachwycającą. Takiego nagromadzenia gwiazd na jednej scenie jeszcze w Krakowie nie było. Tego nie wolno przegapić!

13 października 2018, g. 19.00
„Udręka życia", Teatr Narodowy z Warszawy (z udziałem Anny Seniuk, Janusza Gajosa, Włodzimierza Pressa).

17 października 2018, g. 19.00
Benefis Katarzyny Gartner z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej

2 listopada 2018, g. 19.00
Marek Piekarczyk i Przyjaciele – „Zaduszkowy koncert specjalny"

25 listopada 2018, g. 19.00
Andrzej Grabowski "Żywot człowieka zabawnego" – program kabaretowy

30 listopada 2018, g. 19.00
Marek Piekarczyk akustycznie - koncert

(-)
Teatr Groteska
13 września 2018

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia