Mityng buddystów

"UFO. Kontakt" - reż. Iwan Wyrypajew - Teatr Studio w Warszawie

UFO dało Emily, studentce z Australii, możliwość poczucia absolutnego bezpieczeństwa, pracującemu w Hongkongu informatykowi Artiomowi - szansę odczucia całkowitej ciszy, Nickowi, muzykowi z Detroit, światło rozjaśniało w głowie, dając odczucie absolutnej prostoty.

 Hildę z Norwegii odczuła, że Wszechświat jest głębszy i ma znacznie więcej wymiarów, niż widzimy na co dzień, zaś Robert, trener biznesu z Anglii, cofnął się do stanu dziecięcej, czystej niewiedzy. Wszyscy przeżyją chwilę trudnego do opisania szczęścia i poznają swoje prawdziwe ja, które nie jest bytem odrębnym, ale częścią Wszechświata, z którym łączą je tunele energetyczne. Szkodząc sobie, szkodzimy całemu Wszechświatowi, dlatego bezwzględnie: ekologia i żadnych narkotyków! No i trzeba podporządkować się wyższej sile, która rządzi całym Wszechświatem, inaczej będziemy nieszczęśliwi i nietwórczy.

Spektakl o UFO okazuje się rozpisaną na dzie-sięć"świadectw" pogadanką buddyjsko-niuejdżowską. Młodzi wykonawcy - przedstawienie jest spektaklem dyplomowym studentów IV roku Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST - mówią żarliwie, brak rekwizytów nadrabiają przesadną gestykulacją. Dobrze wypadają w rolach swoich rówieśników, słabiej, gdy mają w kilku gestach naszkicować postać starszą.


Aneta Kyzioł
Polityka
16 listopada 2012

Książka tygodnia

Rzecz w teatrze Jana Klaty
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Michalina Lubaszewska

Trailer tygodnia