Młode zaplecze Teatru Tańca w akcji

"One" - Paweł Malicki - Polski Teatr Tańca w Poznaniu

Mało kto by uwierzył, że grupa młodych ludzi, a zarazem pasjonatów tańca nowoczesnego w ciągu dziesięciu zajęć z choreografem będzie potrafiła stworzyć spektakl będący nie tylko samą zbitką układów choreograficznych, ale również poruszającą opowieścią. A jednak! Spektakl "One" zwieńczył II Edycję Studia Tańca zorganizowaną przez Polski Teatr Tańca.

Hiszpańska sceneria, żywa muzyka, ciepłe barwy reflektorów, kolorowe suknie i garstka młodych tancerzy. Wszystko to zostało doskonale "przyprawione" układem choreograficznym autorstwa Pawła Malickiego.  

Spektakl opowiada historię grupy kobiet, która na swej drodze niespodziewanie spotyka mężczyznę. Tanecznym krokiem stara się on zdobyć akceptację wśród, jak wiadomo, bardzo zmiennych i z wyraźnym temperamentem kobiet. Przez wspólny taniec, który prezentowany był w formie wspólnych układów, jak również krótkich solowych etiud tanecznych, Paweł Malicki zwrócił uwagę na zmysłową naturę kobiet i ich podejście do mężczyzn.  

Tancerki, mimo że nie były profesjonalistkami, doskonale poradziły sobie na scenie i postawiły pierwszy krok w stronę zawodowstwa. Z pewnością dla wielu z nich był to debiut sceniczny, co spowodowało, że emocje, które miały nam przekazać, nie były tak wyraźne jak byśmy chcieli, lecz ostateczne wrażenie jest jak najbardziej obiecujące. 

Teatr Tańca cyklicznie zaprasza młodzież do artystycznego rozwoju, dlatego już niedługo rusza III Edycja Studia Tańca. Zapisać może się każdy, kto miał przynajmniej styczność z tańcem nowoczesnym. A warto, ponieważ występ przed tak szerokim gronem publiczności jest niezapomnianym przeżyciem i doświadczeniem, które bez wątpienia zaprocentuje w przyszłym tanecznym rozwoju i artystycznej ścieżce.

Witold Kobyłka
Dziennik Teatralny Poznań
6 lutego 2010

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...