Młodzi zdolni

Finał konkursu "Polowanie na motyle"

Teatr Ochoty i Studio Teatralne Koło zapraszają na otwarty finał konkursu dramaturgiczno-reżyserskiego "Polowanie na motyle".

Anika Idczak (studentka Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie) wraz z Bartłomiejem Bobrowskim, Sebastianem Cybulskim i Karoliną Michalik zinterpretuje fragment swojej adaptacji "Zagłady domu Usherów" Edgara Allana Poe. Aleksander Zalewski (student Wydziału Reżyserii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach) z Joanną Grygą, Anną Gajewską, Jarosławem Sacharskim i Jacekiem Belerem zrealizuje fragment "Królowej śniegu" Christiana Andersena. Z przyczyn niezależnych od organizatora z eliminacji konkursowych wycofała się trzecia finalistka Katarzyna Maja Łęcka. Jej pracę, już poza konkursem, dokończy i zaprezentuje Agata Dyczko. Młoda reżyserska przedstawi wycinek "Zapisków ze złego roku" autorstwa Johna Maxwella Coetzee wg adaptacji Katarzyny Mai Łęckiej. W pokazie zagrają Grzegorz Gierak, Mateusz Rusin i Olga Omeljaniec.

Autor najlepszego pokazu zdobędzie możliwość przygotowania czytania performatywnego w ramach lubelskich Konfrontacji Teatralnych oraz premiery w Teatrze Soho w sezonie 2015/2016.

Pokazy finałowe otwarte dla publiczności odbędą się 27 lipca o godzinie 19.00 w Teatrze Soho na Mińskiej 25.

Po ogłoszeniu werdyktu zapraszamy na afterparty z udziałem DJ Wiki i DJ TheBad oraz marka Grolsch.

(-)
Materiał Organizatora
25 lipca 2014

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia