Młodzi - zdolni- nagrodzeni

Irena Melcer laureatką Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki

Grand Prix 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej zdobyła Irena Melcer, która zwyciężyła w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki. W finale konkursu wzięło udział siedmiu artystów.

Koncert finałowy, po którym jury wybrało zwycięzcę, odbył się w piątkowy wieczór we wrocławski Teatrze Muzycznym Capitol.

Melcer jest studentką warszawskiej Akademii Akademii Teatralnej. Młoda artystka nagrodę główną konkursu - Złotego Tukana oraz 20 tys. zł - odebrała z rąk dyrektora Teatru Muzycznego Capitol Konrada Imieli oraz prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

Melcer otrzymała również Tukana Dziennikarzy, a nagroda widzów obecnych na koncercie finałowym -Tukan Publiczności - trafiła do Natalii Lubrano.

Z kolei Kapituła im. Aleksandra Bardiniego przyznała Dyplom Mistrzowski oraz statuetkę Tukana Kapituły muzykowi Samborowi Dudzińskiemu. Artysta otrzymał wyróżnienie za całokształt dorobku artystycznego, aktorskiego, wokalnego i kompozytorskiego.

Tukana Off dostał zespół Piła i Harfa, autorzy projektu Termostaty. Grupa otrzymała też 10 tys. zł.

Piątkowy koncert finałowy składał się z dwóch części. Po występie laureatów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, odbył się koncert poświęcony twórczości Czesława Niemena.

Podczas koncertu finałowego dyrektor PPA Konrad Imiela poinformował, że w przyszłym roku na tym stanowisku zastąpi go Cezary Studniak - aktor i reżyser od wielu lat związany z wrocławskim Teatrem Muzycznym Capitol.

35. PPA zakończył się w niedzielę koncertem galowym, który reżyseruje Agata Duda-Gracz. Tytuł tego wydarzenia to: "Bardzo drogi koncert z okazji pięćdziesiątej ósmej rocznicy taniego budownictwa mieszkaniowego". "To opowieść o Polakach, wariacja na temat tuwimowskich strasznych mieszczan w strasznych mieszkaniach" - piszą o koncercie organizatorzy PPA.

(-)
(PAP)
31 marca 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...