Mocne zakończenie sezonu

Teatr & Opera & Balet - 28 i 30 czerwca w Multikinie!

"Świętoszek" - reż. Ivo van Hove - Komedia Francuska i "Kraina Uśmiechu" - reż. Andreas Homoki - Opernhaus Zürich

Multikino dla fanów teatru i opery przygotowało mocne zakończenie sezonu 2021-2022 kultury wysokiej na wielkim ekranie. W ostatnim tygodniu czerwca widzowie kinowi zobaczą "Świętoszka" w wykonaniu aktorów Komedii Francuskiej oraz operetkę "Krainę Uśmiechu" ze światowej sławy tenorem Piotrem Beczałą. Bilety na obydwa wydarzenia są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl

Świętoszek
Dążąc do chrześcijańskiej perfekcji, majętny Orgon przyjmuje pobożnego Tartuffe'a, by stał się duchowym przewodnikiem dla domowników. Nie mogąc oprzeć się pokusie, Tartuffe uwodzi żonę Orgona. Przyłapany, gdy wyznaje pożądanie pięknej Elmirze, jeszcze mocniej brnie w hipokryzję...

Sądziliście, że znacie Świętoszka? Reżyser, Ivo van Hove, znany Wam ze spektakli cyklu NT Live, odkrywa oryginalną wersję, ocenzurowaną w 1664 roku przez ówczesnego króla, dzień po premierze. Spektakl w tej wersji był zatem wystawiany tylko raz w historii!
Na spektakl Świętoszek w interpretacji artystów Komedii Francuskiej z okazji 400 rocznicy urodzin mistrza komedii, Moliera Multikino zaprasza 28 czerwca o godz. 19.00 do następujących kin swojej sieci: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Szczecin, Kraków, Ursynów, Złote Tarasy.

Zobacz zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=vkBrN205nI0

Kraina Uśmiechu
Piotr Beczała, jeden z najlepszych obecnie tenorów na świecie, w roli księcia Su-Czonga, śpiewającego słynną arię „Twoim jest serce me" – to najsilniejszy atut zuryskiego spektaklu. Drugim jest wysmakowana inscenizacja. Dzieło Ferenca Lehára, autora „Wesołej wdówki", jest bardzo nietypowe jak na reprezentanta gatunku operetkowego, bo nie ma happy endu. Historia wiedenki Lizy, która zakochała się w chińskim księciu i dla niego postanowiła rozpocząć nowe życie w Chinach, nie kończy się dobrze. Dziewczyna nie może pogodzić się z panującymi na chińskim dworze zwyczajami, tak kompletnie odmiennymi od europejskich. Mimo wielkiej i odwzajemnionej miłości do Su-Czonga, Liza postanawia wrócić do Austrii.
Multikino zaprasza: 30 czerwca 2022.

Zobacz zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=e8QkS-qbodw

Krainę Uśmiechu zobaczymy w czwartek 30 czerwca o godz. 18.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Młociny, Ursynów Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Pasaż, Zabrze.

Obydwa spektakle prezentowane są z napisami w języku polskim.
Pełny repertuar wydarzeń kulturalnych emitowanych w Multikinie dostępny jest na stronie https://multikino.pl/wydarzenia

...
Informacje o spółce Multikino:
Multikino, należące do Grupy Vue International – lidera na europejskim rynku kinowym, to pierwszy operator, który w 1998 roku uruchomił w Polsce multipleks. Od tego czasu wyznacza najwyższe standardy w budowie i prowadzeniu kin w Europie i na świecie. Obecnie pod szyldem Multikino działają 34 kina w 27 miastach Polski z łączną liczbą 274 ekranów. Wraz z przejętymi w maju 2019 r. kinami sieci Cinema3D liczba lokalizacji wynosi 45 multipleksów w 37 miastach.
Flagowe kino sieci zlokalizowane jest w centrum handlowym Złote Tarasy w Warszawie. Obiekt składa się z 8 nowoczesnych sal, w tym Sali Premierowej na 788 osób. W marcu 2022r. uruchomione zostało wyjątkowe kino w Galerii Gemini Park w Tychach. Obiekt składa się z 7 sal wyposażonych w projektory laserowe oraz skórzane, elektrycznie rozkładane fotele, dzięki którym widz ogląda filmy w pozycji

półleżącej. W rozkładane fotele tego typu w pełni wyposażone są także warszawskie Multikino w Galerii Młociny oraz poznańskie Multikina: Stary Browar i Malta.

Multikino to zdecydowanie więcej niż kino. Oferuje zarówno największe i najbardziej oczekiwane premiery filmowe, jak i koncerty światowych gwiazd, nocne maratony filmowe, transmisje najważniejszych wydarzeń sportowych, transmisje oper, baletu oraz retransmisje spektakli z brytyjskiego National Theatre.

Multikino za swoją działalność wielokrotnie było dostrzegane podczas prestiżowych konkursów. Jest zdobywcą nagród Superbrands oraz Superbrands Created in Poland. Od wielu lat zajmuje pozycję lidera w obszarze „Event Cinema" zarówno na rynku polskim, jak i europejskim (laureat europejskiej nagrody ECA Awards w 2014 roku).

Leszek Kubat
Multikino S.A.
24 czerwca 2022

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia