Moniuszko we Lwowie

"Halka" - reż. Kazimierz Dejmek - Warszawska Opera Kameralna

16 listopada o godz. 18.00 w Lwowskim Narodowym Akademickim Teatrze Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej zostanie wystawiona "Halka" Stanisława Moniuszki w wykonaniu Warszawskiej Opery Kameralnej.

Warszawska Opera Kameralna już po raz drugi uczestniczy w organizowanym we Lwowie przez Fundację Polsko-Ukraińską im. Ignacego Jana Paderewskiego festiwalu "Odkrywamy Paderewskiego". W tym roku WOK, na zaproszenie Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej, zaprezentuje wileńską wersję Halki Stanisława Moniuszki.

Międzynarodowy Festiwal "Odkrywamy Paderewskiego" to wyjątkowe muzyczne wydarzenie poświęcone twórczości znakomitego kompozytora i pianisty, który był jednym z honorowych gości, obok Henryka Sienkiewicza i Henryka Siemiradzkiego, uroczystości otwarcia teatru w 1900 roku. Wystawienie Halki S. Moniuszki w Narodowym Akademickim Teatrze Opery i Baletu im. S. Kruszelnickiej jest dla lwowskiej publiczności kolejną okazją do spotkania z polską kulturą i muzyką.

(-)
Materiał Teatru
14 listopada 2013

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...