Monodram Anny Skubik nagrodzony

Best Dramatic Solo Interpretation

Anna Skubik otrzymała nagrodę Best Dramatic Solo Interpretation na festiwalu sztuki lalkarskiej Harmony World Puppet Carnival w Bangkoku.

Monodram Anny Skubik "Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich" w reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego został zaprezentowany na największym na świecie festiwalu sztuki lalkarskiej Harmony World Puppet Carnival, który w tym roku odbył się w Bangkoku. W trakcie 10 festiwalowych dni widzowie obejrzeli ponad 150 spektakli w wykonaniu artystów pochodzących z 70 krajów

10 listopada podczas gali zamykającej festiwal, Anna Skubik odebrała nagrodę Best Dramatic Solo Interpretation, przyznaną przez międzynarodowe jury.

"Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich" jest intymnym portretem gwiazdy, która zapoczątkowała nowy wizerunek kobiety. Kobiety pięknej, niezależnej, lubiącej kochać, będącej upragnionym przedmiotem obu płci, zdystansowanej, namiętnej, zjawiskowej. To obraz poświęceń dla miłości i piękna, ceny, jaką płaci się za pakt ze sławą.

Monodram "Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich" był prezentowany m.in. w Nowym Jorku w Teatrze La MaMa E.T.C., w The Odyssey Theatre Ensemble w Los Angeles, na Festiwalu Fringe z Edynburgu oraz w Dżakarcie.

Harmony World Puppet Carnival, Bangkok, Tajlandia

1 - 10 listopada 2014

www.harmonyworldpuppet.com

(-)
Materiał Teatru
15 listopada 2014

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Dzień Dziecka w Baju P...
Zbigniew Lisowski
Wycieczka po Teatrze Baj Pomorski w T...