Monodram Jerzego Walczaka

"Pieśń nad pieśniami" - reż: Maciej Wojtyszko - Teatr Żydowski Warszawa

W najbliższy wtorek 17 stycznia o godzinie 19.00 w Teatrze Żydowskim na Placu Grzybowskim widzowie będą mieli okazję obejrzenia monodramu Jerzego Walczaka pt. "Pieśń nad pieśniami"

Jerzy Walczak jest aktorem Teatru Żydowskiego od ponad trzydziestu lat. Jest także aktorem filmowym – w ostatnim filmie Agnieszki Holland pt. „W ciemności” zagrał jedną z głównych ról – Jacoba Berestyckiego - chasyda o niezachwianej wierze. Wystąpił ponadto w „Austerii” Jerzego Kawalerowicza czy „Korczaku” Andrzeja Wajdy. W 2009 roku został odznaczony Brązowym Medalem Gloria Artis – Zasłużony Kulturze. Fanów jego talentu lub tych, którzy po zobaczeniu jego roli na ekranie chcieliby zobaczyć, jak sprawdza się w teatrze, serdecznie zapraszamy do Teatru Żydowskiego, gdzie gra w wielu przedstawieniach.

"Pieśń nad pieśniami" to historia o sile fascynacji, która kształtuje życie. Bohaterów sztuki poznajemy jako dzieci, które skrępowane rodzinnymi więzami nie potrafią poradzić sobie z rodzącym się między nimi uczuciem. Po wielu latach spotykają się ponownie, by odkryć na nowo wagę dziecięcej fascynacji. „Pieśń nad pieśniami” to opowieść o zagubionej treści życia, o tęsknocie za dziecięcymi marzeniami, ale także o tym, jak trudno odciąć się od swoich własnych korzeni. Spektakl jest adaptacją mało znanego opowiadania Szolema Alejchema.

(-)
Materiały Teatru
16 stycznia 2012

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...