Monodram o Charliem Chaplinie w Armenii

"Być jak Charlie Chaplin" - reż. Mateusz Deskiewicz - Teatr Gdynia Główna

Mateusz Deskiewicz aktor Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni, będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym festiwalu teatralnym w Armenii. 2 maja wystąpi na "Armmono" One Man Show International Festival w Erywaniu, gdzie zaprezentuje swój monodram "Być jak Charlie Chaplin".

Spektakl jest aktorską próbą zmierzenia się z legendą kina niemego. Oryginalny scenariusz napisany przez Piotra Wyszomirskiego, z gdyńskiej Fundacji Pomysłodalnia, konfrontuje osobę i twórczość Chaplina z kondycją dzisiejszego artysty. Autor za medium i partnera nieprzypadkowo wybrał aktora teatru muzycznego. Monodram jest wulkanem energii, w którym Mateusz Deskiewicz prezentuje pełen wachlarz swych umiejętności: tańczy, śpiewa, wzrusza, rozśmiesza i prowokuje do refleksji. Opracowanie muzyczne całości przygotował Artur Guza, a film wideo Łukasz Czerwiński.

Spektakl swoją premierę miał w grudniu 2014 roku w Teatrze Gdynia Główna i od tego czasu prezentowany był na różnych festiwalach, konkursach i przeglądach m. in. w Łodzi, Koszalinie, Olsztynie, Toruniu, Dobrym Mieście czy na Helu. Wykonawca został doceniony na III Olsztyńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora SOLO zdobywając Nagrodę Jury oraz Nagrodę Honorową, a także statuetkę "Strzała Północy" na 3. Koszalińskich Dniach Monodramu – Debiuty.

15 „Armmono" One Man Show International Festival odbywa się w dniach 29 kwietnia- 3 maja b.r. w Erywaniu.

(-)
Materiał Teatru
26 kwietnia 2017

Książka tygodnia

Bauhaus - nauczanie/nowy człowiek
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
red. Małgorzata Leyko

Trailer tygodnia