Monodram o pianiście-samouku

"Novocento" - reż. Mateusz Olszewski - Teatr Szwalnia w Łodzi

Fundacja Sceny na Piętrze Tespis zaprasza w poniedziałek, 15 grudnia o godz. 19 na monodram "Novecento" w wykonaniu Mateusza Olszewskiego i reżyserii Marcina Brzozowskiego w Scenie na Piętrze w Poznaniu na ul. Masztalarskiej.

Opowieść włoskiego pisarza Alessandro Baricco, o genialnym pianiście-samouku, przywoływana przez najbliższego przyjaciela - muzyka z okrętowego bandu. W przestrzeni ograniczonej burtami statku znajdzie się miejsce dla pasji, muzyki, przyjaźni i marzeń. Odsłania się świat bohatera niezwykłego, którego talent muzyczny jest prawie magiczny. Co się jednak dzieje, gdy życie stawia przed nim swoje twarde wymagania?

Mateusz Olszewski jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im.L.Schillera w Łodzi. Gra w łódzkich teatrach - Teatrze Powszechnym, Teatrze Logos, Teatrze Nowym i Teatrze Szwalnia.

Monodram "Novocento" przygotował będąc na IV roku studiów. Monodram i jego autorzy zostali dosłownie obsypani nagrodami: Grand Prix pierwszej edycji Festiwalu Teatralnego WrzAWA 2013 oraz Nagrodę za "prawdę przekazu, szeroki wachlarz aktorskich środków wyrazu, sceniczną wyobraźnię i poczucie humoru" na 28. Toruńskich SpotkaniachTeatrów Jednego Aktora 2013. Na 41. Wrocławskich Spotkaniach Teatralnych Jednego Aktora OFTJA 2012 odebrał Nagrodę Bogusława Kierca i Lecha Śliwonika, zaś na I. Warmińskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora "Solo" w Olsztynie - Nagrodę Indywidualną Jury (Wiesława Gerasa). Mateuszowi Olszewskiemu "Novecento" przyniosło także nagrodę za adaptację powieści oraz za spektakl na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych 2013 w Ostrowie Wielkopolskim, Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska (decyzja Olgi Barbary Długońskiej) oraz Nagrodę Dyrektora Gdańskiego Archipelagu Kultury na IV Festiwalu Monodramu "Monoblok" w Gdańsku. A w tym roku także nagrody główną i publiczności na ostatnim festiwalu monodramów "STRZAŁA PÓŁNOCY'2014" w Koszalinie.

Informacja o biletach i zamówienia pod numerem telefonu: 61 852-09-95, 61 855 26 81, 602 310 699. Bilety w cenie: 50, 40 i 30 złotych.

(-)
Materiał Teatru
12 grudnia 2014

Książka tygodnia

Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu
Wydawnictwo Literackie
Dorota Masłowska

Trailer tygodnia

Encyklopedia Teatru Po...
Janusz Legoń