Monodram wg Jandy w Polonii

"Moja droga B." - reż. Marek Koterski - Teatr Polonia w Warszawie

26 stycznia w Teatrze Polonia odbędzie się premiera monodramu "Moja Droga B" w reż. Marka Koterskiego, opartego na felietonach Krystyny Jandy, w wykonaniu Małgorzaty Bogdańskiej.

Monodram. Spektakl według książki - zbioru felietonów - Krystyny Jandy pod tym samym tytułem. Na książkę, a więc i na spektakl, składają się listy do przyjaciółki, pani B., z którą rozmawia się o wszystkim: o spostrzeżeniach, marzeniach, troskach, stanach ducha i żalach oraz o pretensjach do świata i ludzi. Bohaterka mówi o sobie i innych kobietach. O świecie i dzieciach, o młodzieży i lękach, także o bezsenności.

Sceniczna adaptacja tych felietonów jest dziełem mężczyzny "specjalnego", ironicznego i zimnookiego - Marka Koterskiego. On też wyreżyserował całość. Występuje Małgorzata Bogdańska, aktorka grająca w filmie i w teatrach - na wielu scenach warszawskich - także w Och-teatrze w spektaklu "Zaświaty, czyli czy pies ma duszę".

Czy takie są kobiety? Nie wiadomo. Małgorzata Bogdańska i Krystyna Janda takie są. Ale w tym spektaklu są przede wszystkim takie, jakimi je zobaczył reżyser.

(-)
Materiały Teatru
16 stycznia 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia