Montownia w Och-Teatrze naOchocie

już po raz drugi teatr Montowania pokaże wszystko, co ma najlepszego

Już po raz drugi teatr Montowania pokaże wszystko, co ma najlepszego. Panowie zagrają na nowo otwartej scenie Och-Teatru.

Na początek absolutny hit: "Kamienie w kieszeniach"[na zdjęciu], rzecz o przyjaźni, odpowiedzialności, wolności i marzeniach. Na niemalże pustej scenie Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki czują się jak ryby w wodzie, co chwila zmieniając role i rozbawiając do łez teatralną publiczność. Zwłaszcza Rutkowski ma do tego niebywały talent, co udowodnił, upowszechniając na warszawskiej scenie gatunek, jakim jest stand up comedy. Wraz z dramatopisarzem Michałem Walczakiem przygotował one man show zatytułowany "To nie jest kraj dla wielkich ludzi", (01.02, godz. 21) w którym zjadliwie prowadzi widza poprzez galerię typowo polskich postaci. 

Obok Rutkowskiego i Wierzbickiego Montownię tworzą także Marcin Perchuć i Adam Krawczuk. O tym, jak wszechstronni są to aktorzy, świadczą kolejne spektakle, np. utrzymane w konwencji komedii dell\'arte "Szelomstwa Skapena" Moliera (o2.02, godz. 20). Montownia nie zapomniała również o młodzieżowych widzach: z myślą o nich cztery lata temu przygotowała spektakl "Lovve" (01.02, godz. 12 i 18.) Szwedzka sztuka o trudzie dojrzewania, bliskości i dorosłości została przetłumaczona specjalnie właśnie dla tej czwórki aktorów. 

W repertuarze Montowni, a co z tym idzie, w programie festiwalu, znalazł się również mniej udany "Edmond" (03.02, godz. 20) - poważna rzecz o zagubieniu jednostki w dzisiejszym świecie. Och-Teatr, ul. Grójecka 65, bilety 35-55 zł, www.ochteatr.com.pl

Karolina Kreter
Polska Metropolia Warszawska
1 lutego 2010

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia