Morawski na TEK

„Aktor... to aktor... to aktor...” - reż. Cezary Morawski

Cezary Morawski będzie gościem tegorocznego Festiwalu TEK w Policach. Przyjedzie do MOK -u aby zagrać swój monodram i spotkać się z polsko – niemiecką publicznością biorącą udział w teatralnym wydarzeniu.

Błyskotliwa, zwariowana komedia, jedyny w swoim rodzaju monolog o magii aktorstwa. Podczas tego one man show w ciągu kilkudziesięciu minut widz może spotkać się z całą galerią postaci, mistrzostwem przeobrażeń, wachlarzem konwencji i stylów. Publiczność ma wpływ na przebieg zdarzeń, co jeszcze bardziej czyni spektakl niepowtarzalnym przeżyciem. Refleksje na temat procesu twórczego przetykane są licznymi, oscylującymi wokół absurdu uwagami na temat braku funduszy na kulturę. Zaskakujące zwroty akcji, dowcip i ironia, tajniki i wyżyny sztuki aktorskiej. Teatr określony w tekście jako "artystyczny raj" i aktor z godną podziwu wirtuozerią wcielający się w wiele postaci zestawieni są z pełną paradoksów rzeczywistością. Co wynika z tego zderzenia? Przyjdź i przekonaj się sam.

Już 13 lipca 2013r (sobota)
Godz. 20.30
sala widowiskowa
MOK Police
Wstęp wolny

zwiastun spektaklu: http://www.youtube.com/watch?v=mWPnxhy16kE

CEZARY MORAWSKI - aktor, reżyser, pedagog w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Rodowity Szczecinianin.

Aktor związany jest z warszawskimi teatrami: Współczesnym i Powszechnym. Jest absolwentem a obecnie wykładowcą w warszawskiej PWST. W 2000 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej na rzecz środowiska artystycznego. Grał w licznych spektaklach teatralnych, teatru telewizji, w filmach serialach. Morawki ma na swoim koncie wiele znaczących ról w filmowych u takich reżyserów jak: Krzysztof Zanussi, Jan Łomnicki, Janusz Zaorski, Krzysztof Gruber, Filip Bajon.

Aleksandra Słowińska
Materiał Organizatora
25 czerwca 2013
Portrety
Cezary Morawski

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia