Morderczynie na scenie

"Polskie morderczynie" - czytanie książki Katarzyny Bondy w Teatrze WARSawy

24 sierpnia w Teatrze WARSawy odbędzie się pokaz teatralny stworzony na podstawie reporterskiej książki Katarzyny Bondy "Polskie morderczynie". Interpretacja została przygotowana przez Grupę Artystyczną Teraz Poliż.

"Polskie morderczynie" to wydana w 2008 roku reporterska książka Katarzyny Bondy, autorki powieści kryminalnych i książek dokumentalnych. Bonda przedstawiła historię 14 kobiet, które łączy jedna rzecz: zbrodnia. Wiele z nich dzięki autorce oficjalnie wypowiedziało się po raz pierwszy. Niektóre z nich są doskonale znane z doniesień i artykułów prasowych, bo skazane zostały w głośnych procesach, których przebieg śledziła cała Polska. Inne popełniły zwykłe, domowe zbrodnie, które w gazetach kwituje się krótkimi notami. Autorka, nie usprawiedliwiając ich, przywróciła kobietom - często wykreowanym przez media na zdegenerowane bestie - ludzkie oblicze. Książka spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem prasy i czytelników. W tym roku w księgarniach pojawiła się jej nowa, uzupełniona wersja.

Dzięki interpretacji Teraz Poliż, "Polskie morderczynie" pojawią się na scenie. Autorki zapowiadają spektakl jako "godzinne zabójcze tango". Publiczność będzie mogła wysłuchać między innymi historii Małgorzaty Połczyńskiej, lekarki, która zamordowała żonę swojego kochanka czy Mirosławy Romanowskiej, która zabiła swojego męża-gwałciciela. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z autorką książki i aktorkami Grupy Artystycznej TERAZ POLIŻ. W trakcie wydarzenia możliwość zakupienia "Polskich morderczyń" w promocyjnej cenie.

Na wydarzenie wstęp wolny.

(-)
Materiał Teatru
20 sierpnia 2013
Teatry
Teatr WARSawy

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia