Mozart dla najmłodszych

"Czarodziejski flet" - reż. Marek Zákosteleckỳ - Wrocławski Teatr Lalek

Najsłynniejsza opera Wolfganga Amadeusza Mozarta doczekała się we Wrocławskim Teatrze Lalek adaptacji stworzonej z myślą o najmłodszych. Premiera " Czarodziejskiego fletu" w reżyserii Marka Zákosteleckiego już 15 listopada.

"Czarodziejski flet" to spektakl dla dzieci stworzony na podstawie jednej z najsłynniejszych oper Mozarta i opowiadający o magicznej sile muzyki. Bohaterem akcji będzie również sam kompozytor. Na scenie, pod rozgwieżdżonym niebem, pojawia się sam Wolfgang Amadeusz Mozart, który zaprosi widzów do swojego magicznego Operatorium, pełnego najróżniejszych instrumentów. Przy ich pomocy wyczarowuje piękną, ponadczasową opowieść o relacjach – nocy i dnia, Tamina i Paminy, Papagena i Papageny. Z okna współczesnej scenografii nagle wyłania się baśniowa rzeczywistość, zamieszkana przez postaci w barokowych perukach i kostiumach.

"Czarodziejski flet" we Wrocławskim Teatrze Lalek nie jest operą – to muzyczny spektakl przeznaczony dla dzieci: lekki i zabawny, z szybkim tempem i wieloma odniesieniami do współczesności. Twórcy przedstawienia bawią się zarówno muzyką genialnego kompozytora, jak i operową konwencją. Mozart Marka Zákosteleckỳ'ego nosi conversy i gra na doskonale znanych dzieciom instrumentach: dzwonkach, kontrabasie, perkusji, a nawet butelkach z wodą. Spektakl jest doskonałym początkiem przygody młodego widza z muzyką klasyczną.

(-)
Materiał Teatru
27 października 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia