Mozart i pop

24. edycja Festiwalu Mozartowskiego

W ramach Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie odbywa się jego najbardziej niesztampowa część nazwana przez organizatorów z Warszawskiej Opery Kameralnej "Mozart Off".

To pełne odwołań do popkultury i wschodzących talentów muzycznych podejście do sztuki Mozarta. Zachęceni sukcesem pierwszej edycji Sceny Młodych, inicj aty wy skierowanej do młodych kreatywnych twórców, absolwentów i studentów uczelni artystycznych, szukających pomocy w realizacji i promocji swoich projektów artystycznych, oferuj ącej dofinansowanie oraz wykonanie projektów na deskach teatru Warszawskiej Opery Kameralnej, zdecydowaliśmy się wzbogacić tegoroczny Festiwal Mozartowski o nowy nurt - zdradza szef warszawskich kameralistów, Jerzy Lach. Przez tydzień działań pod szyldem "Mozart Off" utwory Mozarta zabrzmią niespodziewanie w zaskakujących okolicznościach na trasie od stacji metra Centrum po Skwer Hoovera.

Dwukrotnie w sobotę i niedzielę, zabrzmi arcydzieło Mozarta - opera "Don Giovanni". Na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej przy al. Solidarności 76B młodzi artyści pokażą swój kunszt, mierząc się z legendarną partyturą. Będzie to kulminacyjny punkt "Mozart Off" zrealizowany przez Wydział Wokalno-Aktorski Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w ramach Sceny Młodych Warszawskiej Opery Kameralnej - rekomenduje Jerzy Lach.

Operę wyreżyserował Ryszard Cieśla, kierownictwo muzyczne objął Rafał Janiak, za scenografię odpowiada Karolina Fandrejewska, za choreografię i ruch sceniczny Aleksandra Dziurosz, za opiekę wokalną zaś sam mistrz Ryszard Karćzykowski. Zaśpiewa Chór Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego pod dyrekcją Liliany Krych.

Piotr Iwicki
Gazeta Polska
12 lipca 2014

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...