Możesz podglądać przygotowania do spektaklu

5. Dotknij teatru - Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru poznański Teatr Wielki przygotował rozmaite atrakcje. W programie m.in. wycieczka za kulisy teatru i próba otwarta spektaklu "Nabucco".

27 marca
"Pegaz dla ciebie"
Zaskakujące upominki dla poznaniaków od Teatru Wielkiego, rozdawane przed operą.

"Film zza kurtyny"
Cykl pięciu filmów, pokazujących ludzi i ich pracę w operze. Historie pełne pasji i miłości do sztuki. Premiera on-line kolejnych odcinków - od 27 marca.

27 marca, godz. 10:30
Warsztaty "Dotknij teatru" dla dzieci i młodzieży z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Owińskach.

Podopieczni ośrodka przyjadą do poznańskiej Opery, gdzie będą mogli realnie dotknąć i doświadczyć teatru. W Sali im. W. Drabowicza poczują "w pigułce" magię opery. Podczas interaktywnych zajęć będą mogli posłuchać głosu operowego śpiewaków i różnych instrumentów muzycznych, dotknąć kostiumów i fragmentów scenografii teatralnych.

Chcemy dosłownie zrealizować ideę Dotknij Teatru! i przybliżyć go tym, którzy nie mogą poznać go za pomocą wzroku, ale siłą wszystkich pozostałych zmysłów.

27 marca godz. 19:00, 29 marca godz. 19:00, 30 marca godz. 18:00
"Tosca Giacomo Puccini"
Tragiczne dzieje miłości śpiewaczki Toski i malarza Cavaradossiego od ponad stu lat poruszają widzów. Elementy melodramatyczne, kontrastowo zestawione emocje, wstrząsające realistyczne sceny - to wszystko znaleźć można w tym arcydziele muzycznego weryzmu.

Kierownictwo muzyczne: Tadeusz Kozłowski. Reżyseria: Laco Adamik.
Wystąpią m. in. Barbara Kubiak i Tomasz Kuk
Bilety na spektakl w specjalnej cenie 27 zł, dostępne w kasie teatru po okazaniu ulotki. Ulotki dostępne w CIM i Gazeta Café.

3 kwietnia, godz. 16:30
Wycieczka za kulisy teatru
Zwiedzanie kulis Opery z przewodnikiem. Wycieczki w miejsca niedostępne dla widzów, poznanie zakamarków teatru i tajemnic spektakli operowych.
Wstęp wolny za okazaniem wejściówki. Wejściówki dostępne w kasie teatru.

3 kwietnia, godz. 18:00-22:00
Próba otwarta spektaklu "Nabucco"
Wstęp wolny za okazaniem wejściówki. Wejściówki dostępne w kasie teatru.

(-)
Materiał Teatru
26 marca 2014

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia