Musical o Czerwonym Kapturku

"Czerwony Kapturek" - reż. Waldemar Wolański - Teatr Groteska w Krakowie

Teatr Groteska wraca po wakacjach. Teatralny rok szkolny najmłodsi zaczną od "Czerwonego Kapturka". Najbliższe spektakle w niedziele 2 i 9 września.

Historię Czerwonego Kapturka na wylot znają dzieci i dorośli. Mała dziewczynka wyposażona w koszyczek z lekarstwami i smakołykami idzie odwiedzić chorą babcię. Na swojej drodze napotyka wilka, który najpierw zdobywa jej zaufanie, a potem bez skrupułów pożera razem z babcią. Szczęśliwie wszystko dobrze się kończy.

- Proponowana przez nas wersja popularnej historii to niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany musical dla dzieci, który - mamy nadzieję - będzie świetną okazją do zabawy także dla rodziców. Śmiejemy się z satyrycznie ukazanych postaci: raz są to lalki z kończynami z gumy, które można rozciągać w nieskończoność, a raz aktorzy przebrani w zabawne kostiumy. Piosenki są przeplatane dialogami oraz interakcją z publicznością. Dynamiczny, rytmiczny i niezwykle wesoły spektakl sprawi, że przez ponad godzinę teatralnej zabawy zapomnimy o rzeczywistości - mówi Waldemar Wolański, reżyser spektaklu.

W rolach głównych: Monika Filipowicz (Czerwony Kapturek), Małgorzata Hachlowska (Matka), Małgorzata Brożonowicz (Babcia), Maja Kubacka (Wiewiórka), Marek Karpowicz (Wilk), Andrzej Kopczyk (Gajowy) i Lech Walicki (Gil).

"Czerwonego Kapturka" obejrzymy w pierwsze dwie niedziele września o godz. 11 i 13 w Sali Kopułowej teatru Groteska (Skarbowa 2). Bilety w cenie 18-28 zł do nabycia na stronie groteska.pl.

Marta Gruszecka
cojestgrane.pl
31 sierpnia 2018

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...