Musical o Ignacym Janie Paderewskim

„Kowal" - reż. Eliie Heyman - Instytut Adama Mickiewicza i Polski Instytut Kultury w Nowym Jorku

Musical o Ignacym Janie Paderewskim w opracowaniu Jamesa Fluhra, Zoe Sarnak i Ellie Heyman.

W okresie od 28 listopada do 6 grudnia publiczność amerykańska zaprezentuje siedem niezwykłych, jednoaktowych musicali inspirowanych postacią i spuścizną Ignacego Jana Paderewskiego. Koncentruje się na różnych aspektach swojej biografii, przyjmuje różnorodne sposoby przywracania słynnego kompozytora na scenę. Wszystkie w widoczny sposób czerpią z bogatej tradycji amerykańskich musicali.

W ramach 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę Instytut Adama Mickiewicza ogłosił konkurs w Stanach Zjednoczonych na musical inspirowany postacią i spuścizną Ignacego Jana Paderewskiego - wielkiego artysty, filantropa, biznesmena, polityka i dyplomaty, pierwszego premiera II Rzeczypospolitej i bohatera narodowego. Poprzez bezprecedensowy proces jednoczesnego wspierania kilku obiecujących pomysłów dotarliśmy do decydującego punktu w konkursie - publiczna prezentacja siedmiu "Act in Act" w czterech amerykańskich miastach w listopadzie i grudniu.

Czwartek, 6 grudnia, Paderewski Musical Project pojawia się w mekce muzycznego Nowego Jorku, na ostatnim występie, rockowym musicalu "Blacksmith" stworzonym przez Jamesa Fluhra, z muzyką i piosenkami autorstwa Zoe Sarnaka, wyreżyserowanym i opracowanym przez Eliie Heyman.

6 grudnia, godzina 13.00, Public Arts Theater, 215 Christie Street w SoHo.
Polish Cultural Institute Nowy Jork, 60 East 42 Street, Suite 3000, Nowy Jork, NY 10118

Wstęp wolny

 

(-)
Instytut Kultury w Nowym Jorku
4 grudnia 2018

Książka tygodnia

Ksiuty z Melpomeną
vis-a-vis
Stefan Wiechecki

Trailer tygodnia